Wydział Neofilologii

Fotografia w nagłówku
Prof. zw. dr hab. Stanisław Puppel
Przedłużająca się obecność wirusa Covid-19 przynosi już dzisiaj wielorakie konsekwencje, w tym bezpośrednio w dydaktyce akademickiej. Konsekwencje te są, między innymi, niezwykle negatywne dla całokształtu procesu nauczania.
Fotografia w nagłówku
Prof. dr hab. Teresa Tomaszkiewicz
Zarządzanie tak wielką instytucją, jaką jest UAM, wymaga olbrzymiego doświadczenia i znajomości różnych aspektów jej funkcjonowania. Dobro naszej uczelni leży mi na sercu, dlatego popieram Prof. dr hab. Ryszarda Naskręckiego na zaszczytne stanowisko Rektora.
Fotografia w nagłówku
Aleksandra Polewska - Wianecka
Była stypendystką rządu norweskiego, a w jej pracy magisterskiej pojawiły się przesłuchania policyjne z kryminalnych powieści Jo Nesbø i Jo Lier Horst’a. Prowadzi poczytnego bloga o Norwegii i jest autorką świetnej książki o tym kraju. Kto taki? Moja rozmówczyni: Anna Kurek - Przybilski –...
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Egzaminy dyplomowe online trwają. Wśród tegorocznych zdających znalazła się Małgorzata Stopyra, absolwentka filologii germańskiej prowadzonej na Wydziale Neofilologii. Promotorem pracy magisterskiej była prorektorka kierująca Szkołą Nauk Humanistycznych, prof. Beata Mikołajczyk.
Fotografia w nagłówku
redakcja
W piętnastym odcinku UAMówi dr Natalia Kołaczek z Wydziału Neofilologii opowiedziała o "Korontannie" w czasie "infodemii", czyli zmieniającym się świecie zatrzymanym w szwedzkich "listach nowych słów"
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Już po raz trzeci w gościnnych murach Collegium Maius spotkali się młodzi entuzjaści języka ukraińskiego. W ramach konkursu recytatorskiego zaprezentowali interpretacje dwóch utworów literackich. W tym roku do zawodów przystąpiło 17 studentów z 5 państw europejskich: Polski, Węgier, Serbii, Czech i...