Wydział Fizyki

Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Fizycy medyczni tworzą małe, hermetyczne środowisko, dlatego bardzo ważna jest integracja i to już na etapie studiów – mówi Marta Kruszyna-Mochalska z Koła Naukowego Fizyków Medycznych w Radioterapii „Radius”.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Projekty badaczy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wygrały w konkursach OPUS LAP i Miniatura 6 Narodowego Centrum Nauki.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Artykuł autorstwa Katarzyny Pydzińskiej-Białek i prof. Marcina Ziółka z Wydziału Fizyki UAM oraz dra Grzegorza Nowaczyka z Centrum NanoBioMedycznego UAM, ukazał się w czasopiśmie „Chemistry of Materials
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Szulc
Od dziecka chciałem zostać naukowcem. W szkole interesowałem się matematyką i geografią. Ostatecznie jednak postawiłem na fizykę - mówi Krzysztof Szulc z Wydziału Fizyki UAM, tegoroczny laureat Stypendium Start FnP
Fotografia w nagłówku
dr Magdalena Grajek
Najbardziej pamięta się nauczyciela wymagającego, ale przy tym takiego, który daje dużo od siebie: cierpliwie przekazuje wiedzę, stara się, aby była ona zrozumiała dla uczniów. Mówi dr Magdalena Grajek laureatka nagrody Praeceptor Laureatus.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Dzisiaj (11.06) na Wydziale Fizyki odbyło się 30-lecia Protetyki Słuchu. Ta specjalność prowadzona w Katedrze Akustyki od lat znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych studiów na UAM.