Wydział Fizyki

Fotografia w nagłówku
COVID-19. Minął rok od czasu pierwszych doniesień z Wuhan na temat nowego wirusa. Jak wiele naukowych i technologicznych przełomów spowodowały wydarzenia ostatniego roku? Jednym z nich było wynalezienie skutecznych szczepionek przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii.
Fotografia w nagłówku
opr. red
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znalazł się wśród ośmiu jednostek naukowych podpisały list intencyjny dot. współpracy w zakresie technologii kwantowych. Wśród sygnatariuszy listu są też: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański, Centrum Fizyki Teoretycznej PAN...
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Prof. Marek Szafrański jest fizykiem eksperymentalnym. W tej profesji bardzo duże znaczenie ma aparatura do wykonywania badań. - Jeśli jestem w stanie, to wykonuję naprawy samodzielnie, ponieważ jednorazowy przyjazd serwisu jest zazwyczaj wydatkiem rzędu kilkudziesięciu złotych.
Fotografia w nagłówku
Jan Matecki
Dr Mikołaj Baranowski opowiedział nam o konieczności łączenia pracy naukowej z komercją i możliwościach jakie ono stwarza.
Fotografia w nagłówku
dr Mikołaj Baranowski
Tomograf ERI to przełom i jednocześnie sukces wielu ludzi, w tym naukowców z Wydziału Fizyki UAM. Z tym większą przyjemnością informujemy o jego powstaniu
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Są ustawione w Parku Ciemnego Nieba. Dzięki nim możemy sięgnąć wzrokiem kilka miliardów lat świetlnych w głąb kosmosu. I sięgamy. Najnowszy zestaw pięciu teleskopów Obserwatorium Astronomicznego UAM to urządzenie, dzięki któremu zwiększy się bezpieczeństwo ziemskich satelitów.