Ludzie UAM

Fotografia w nagłówku
redakcja
Pandemia wyostrzyła nasz apetyt na podróże. Czy dalsze czy też bliższe, warto je wcześniej dobrze zaplanować. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Poniżej prezentujemy wypowiedzi kilku osób, które zgodziły się podzielić z nami swoimi turystycznymi rekomendacjami.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Z Julią Orłowską, tegoroczną laureatką Studenckiego Nobla rozmawia Jagoda Haloszka.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Mówi otwartym tekstem o swoich sukcesach, ale i porażkach. Nie stroni od kontrowersyjnych sformułowań. Podsumowuje kadencję dyrektora PPNT i prezesa Fundacji UAM, ale i współpracę z władzami jego Alma Mater. Z prof. Jackiem Gulińskim rozmawia Krzysztof Smura.
Fotografia w nagłówku
Zosia Ziółek
Poznań, studencki pokój na Grunwaldzie, a w nim Katarzyna siedzi przy oknie, z którego widać pobliski park. Nagle do środka wpada Klara, współlokatorka i przyjaciółka: „Kasia, ja bym chciała uczyć kobiety profilaktyki raka piersi!” – oznajmia.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Z Małgorzatą Rybczyńską, rzecznikiem UAM, ale przede wszystkim świetnym radiowcem przez lata związanym z Radiem Merkury o podcastowym szaleństwie, ale nie tylko, rozmawia Krzysztof Smura
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
- Ze względu na zdalny tryb pracy obecnie sporo nagrywa się i niestety - pod względem dźwiękowym część wykładów wypada słabo. Problemem jest zwykle pomieszczenie i brak mikrofonu - mówi Przemysław Ślużyński, dźwiękowiec z Katedry Akustyki na Wydziale Fizyki UAM.