Wydział Filozoficzny

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
- Indywidualny naukowiec w najlepszym wypadku będzie tylko atrakcyjnym partnerem do prestiżowej publikacji. Masę buduje się wzmacniając duże zespoły – twierdzi dr Krystian Szadkowski, z którym rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Fotografia w nagłówku
prof. dr hab. Roman Kubicki
Stanowisko Rady Dyscypliny Filozofia na UAM w sprawie zmian w wykazie wydawnictw recenzowanych monografii naukowych oraz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych z 9 lutego 2021 r.
Fotografia w nagłówku
Prof. Ewa Nowak
Czy tylko z koronawirusem zmierzyć się musi klinicysta, podejmując słuszną decyzję o leczeniu? Na to pytanie odpowiada projekt "Służby medyczne w warunkach moralnej paniki, stresu i traumy podczas pandemii COVID-19 (studium podwójnego wzorca)" prof. Ewy Nowak
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Prof. Maciej Musiał z Wydziału Filozoficznego bada m.in. przemiany relacji intymnych ludzi z robotami seksualnymi i robotami opiekuńczymi. Z laureatem Nagrody Naukowej Polityki w kategorii nauki humanistyczne rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Prof. UAM Maciej Musiał z Wydziału Filozoficznego został laureatem tegorocznej Nagrody Naukowej Polityki. Naukowiec został wyróżniony w kategorii Nauki Humanistyczne.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
W czasie, gdy panoszy się koronawirus kompulsywnie kupujemy rzeczy, które nie są nam bezwzględnie potrzebne. Co się z nami dzieje? - Możemy być głodni, niewyspani, zestresowani, ale to m.in rolka papieru toaletowego stoi na straży naszej ludzkiej tożsamości - komentuje dr Andrzej Marzec z Wydziału...