Wydział Filozoficzny

Fotografia w nagłówku
Prof. Roman Kubicki
Z jednej strony, od stuleci święta tworzą nas na swój obraz i podobieństwo; z drugiej — to my robimy ze świętami od wieków to samo.
Fotografia w nagłówku
red
Właśnie ukazała się najnowsza książka prof. Marka Kwieka - podsumowująca kilka lat pracy pt. "Globalna nauka, globalni naukowcy". To pierwsza na polskim rynku publikacja, w której autor analizuje funkcjonowanie globalnej nauki.
Fotografia w nagłówku
Prof. Roman Kubicki
W internecie moją uwagę zwróciła ta informacja: „W wykazie kategorii naukowych przyznanych w 2022 roku podmiotom systemu szkolnictwa wyższego i nauki w poszczególnych dyscyplinach naukowych przez Ministra Edukacji i Nauki znalazło się 1145 podmiotów. Z czego 65 otrzymało...
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
W jakich krajach najlepiej jest studiować? Gdzie studenci mogą się szybko usamodzielnić i mają szeroki dostęp do kształcenia? Dlaczego nie w Polsce? Na te i wiele innych pytań odpowiadają badania politologa i ekonomisty dr. Krzysztofa Czarneckiego. 
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Dr Mariusz Szynkiewicz jest przekonany, że ruch studencki na UAM ma ogromny potencjał. Jako nowy koordynator ds. kół naukowych ma wiele pomysłów na to, jak go wykorzystać. Zaczyna jak każdy dobry menadżer – od sprawdzenia sił i środków.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
W nagrodę pojechał na warsztaty przetrwania za kołem podbiegunowym, gdzie zobaczył zorzę polarną i pił wodę z lodowca. Mowa o filozofie dr. Andrzeju Marcu, laureacie Nagrody Specjalnej Identitas.