Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa

Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
– Tańcem naukowo zajmuję się od 10 lat. Bardzo często musiałam się z tego tłumaczyć, bo dla niektórych jest to temat naukowo nieistotny - mówi mówi dr Ruxandra Ana laureatka konkursu NCN Sonatina 5.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
W Polsce przyjęło się, że pielęgniarki na oddziale powinny szybko chodzić, szybko wykonywać czynności medyczne, być na zawołanie. To w Norwegii jest źle widziane. Okazuje się, że polskie pielęgniarki są tam upominane, ponieważ wprowadzają nerwową atmosferę do pracy.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
„Nie lubię określenia „kryzys migracyjny”, bo jaki to kryzys? Tak, mamy kryzys, ale jest to kryzys polityczny i menadżerski. Sami uchodźcy nigdy nie są kryzysem, oni uciekają od kryzysu, jakim jest wojna” mówi prof. Elżbieta Goździak, ekspert w dziedzinie badań migracyjnych.
Fotografia w nagłówku
Aleksy Szymkiewicz
- Szczepienia przeciwko koronawirusowi stworzyły zarówno szansę na przywrócenie festiwali do życia, jak i stały się zarzewiem konfliktu - pisze Aleksy Szymkiewicz, doktorant w Instytucie Antropologii i Etnologii, który bierze udział w projekcie “Festiwalizacja wartości".
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Z Anitą Brzyszcz, doktorantką WAiK, która przyjrzała się stereotypom polskości i polskiej rodziny obecnym w popularnych internetowych memach, rozmawia Jagoda Haloszka.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Antropofon, najstarszy podcast na uniwersytecie, jest wspólnym przedsięwzięciem prof. Agaty Stanisz oraz studentów i studentek Instytutu Antropologii i Etnologii. Prowadzony od 2012 roku miał swój początek na zajęciach antropologii dźwięku.