Wydział Chemii

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
- Bardzo dużo zawdzięczam prof. Lehnowi, którego uważam za wirtuoza chemii i mojego naukowego guru. Nauczył mnie nie tylko chemii, ale też tego, że noblista, człowiek genialny, może czegoś nie wiedzieć. Zamiast udzielać złych odpowiedzi, lepiej powiedzieć: nie wiem, albo poczekaj, poszukam....
Fotografia w nagłówku
Prof. Violetta Patroniak
W Stacji Naukowej PAN w Paryżu odbył się Francusko-polski kongres chemii. Patronat honorowy nad imprezą, która wpisuje się w obchody Polsko-Francuskiego Roku Nauki 2019, objęli: Ambasador RP w Paryżu, prof. Tomasz Młynarski oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Fotografia w nagłówku
redakcja
Prof. UAM dr hab. Artur R. Stefankiewicz z Wydziału Chemii UAM i Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii znalazł się w gronie siedemnastu nowych członków wybranych do Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk.
Fotografia w nagłówku
Adrian Wykrota
W związku ze 150. rocznicą powstania układu okresowego pierwiastków na Wydziale Chemii UAM trwa Dzień Chemika "Miasteczko Mendelejewa". Wydarzenie wprowadza uczniów w tematykę pierwiastków chemicznych.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Dawid Marcinkowski, student piątego roku chemii bada tajemnicze nanomagnetyki molekularne, na co pozyskał „Diamentowy Grant”. W czasie wolnym od projektów majsterkuje przy unikalnym trabancie polo z 1991 roku.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
O niezwykłych właściwościach chemii supramolekularnej z dr. Adamem Gorczyńskim, adiunktem w Zakładzie Chemii Bionieorganicznej, laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rozprawę doktorską rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Dr Agata Szczeszak z Wydziału Chemii UAM prowadzi badania nad włóknami, papierem oraz tuszem, które mają emitować światło widzialne o pożądanej barwie. Wyprodukowane włókna znajdą zastosowanie w przemyśle do produkcji tzw. papieru zabezpieczonego i świetlnej personalizacji kart identyfikacyjnych
Fotografia w nagłówku
31 stycznia na Universidad Nacional de Educacion de Distancia (UNED) w Madrycie prof. Maria Ziółek z Wydziału Chemii odebrała tytuł Doctora Honoris Causa. Z panią profesor rozmawia Magdalena Endler.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Droga św. Jakuba, czyli Camino de Santiago, na dobre już zagościła w Polsce. Nasz kraj począwszy od 2005 r. – wrócił do sieci pątniczych szlaków prowadzących do Santiago de Compostela. Pomoc w promocji tego niezwykłego szlaku, niesie m.in. Grupa Compostela, do której należy nasz Uniwersytet.