Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie

Prof. Leszek Mrozewicz, uznany historyk i epigrafik z UAM, został w czerwcu uhonorowany doktoratem honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego. Z byłym dyrektorem Instytutu Kultury Europejskiej rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
prof. Katarzyna Balbuza
9 czerwca 2022 r. w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego profesorowi Leszkowi Mrozewiczowi (UAM), wybitnemu znawcy historii starożytnej.
Danuta Wiśniewska
W Instytucie Kultury Europejskiej UAM odbył się wernisaż wystawy „Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś”, będący podsumowaniem projektu realizowanego od października 2021 roku przez studentki i studentów III roku komunikacji europejskiej i projektowania kultury
Sześcioro badaczy z UAM otrzymało granty w ramach konkursu MINIATURA 5 z NCN. Naukowczynie i naukowcy rozpoczną badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe i wyjazdy konsultacyjne dzięki finansowaniu z NCN.
Dr Sylwia Szykowna
- Nagroda Praeceptor Laureatus bardzo wiele dla mnie znaczy. Cieszę się, że studentki i studenci docenili moje zaangażowanie, bo dydaktyka jest moją pasją - mówi dr Sylwia Szykowna z Instytutu Kultury Europejskiej UAM
Jagoda Haloszka
- Cechą hiszpańskich stadionów jest to, że nie ma nich agresji. Jest za to swoboda i wolność wypowiedzi – mówi prof. UAM dr hab. Filip Kubiaczyk z Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, autor książki „Historia nacjonalizm i tożsamość. Rzecz o piłce nożnej w Hiszpanii”.