Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie

IKE
31 sierpnia 2019 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Humańskim Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. Pawła Tyczyny. Instytut Kultury Europejskiej UAM reprezentował na tym wydarzeniu dr Igor Ksenicz z Zakładu Kultury Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej.
Sylwia Szykowna
Uznany nie tylko w środowisku naukowym, ale także przez rzesze czytelników książek takich jak „Europa”, „Boże igrzysko” czy „Powstanie ‘44”. Brytyjsko-polski historyk Norman Davies zawita do Gniezna przy okazji promocji studiów Wiedzy o Polsce na prestiżowym Uniwersytecie Cambridge. Światowej sław
prof. Janusz Karwat
Powstaniec Wielkopolski. Profesor Wiktor Marian Dega
Krzysztof Smura
O twórcach i pracownikach Uniwersytetu Poznańskiego, a jednocześnie uczestnikach Powstania Wielkopolskiego z prof. Januszem Karwatem rozmawia Krzysztof Smura
Jagoda Haloszka
Stulecie wywalczenia praw wyborczych dla kobiet w Polsce skłania do refleksji na temat miejsca i roli tej części społeczeństwa w przestrzeni publicznej. Z tej okazji 15 - 16 października w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie odbywa się konferencja naukowa poświęcona temu zjawisku.
IKE
W jaki sposób prowadzić dialog z pacjentkami? Jakich metod pracy używać, aby zachęcić je do aktywnego działania? Jak zdobyć ich zaufanie oraz zbudować relacje oparte na życzliwości i wzajemnym szacunku?
Przemysław Stanula
Żywy mural, budki i domki dla zwierząt na Kampusie Morasko i „Tytka Meteora” – to nagrodzone pomysły w pierwszym konkursie na innowacyjne i „zielone” projekty, IDEAMU. W czwartek, 23 maja laureaci odebrali nagrody, które umożliwią im realizację zgłoszonych pomysłów.
IKE
Odbyło się spotkanie informacyjne dla studentów IKE UAM poświęcone projektowi "Mała rzecz w wielkiej sprawie", podczas którego dr Zofia Kaczmarek i dr Kamil Wasilkiewicz, odpowiadający za realizację przedsięwzięcia, przedstawili jego założenia, cele oraz rezultaty.