Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie

Sześcioro badaczy z UAM otrzymało granty w ramach konkursu MINIATURA 5 z NCN. Naukowczynie i naukowcy rozpoczną badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe i wyjazdy konsultacyjne dzięki finansowaniu z NCN.
Dr Sylwia Szykowna
- Nagroda Praeceptor Laureatus bardzo wiele dla mnie znaczy. Cieszę się, że studentki i studenci docenili moje zaangażowanie, bo dydaktyka jest moją pasją - mówi dr Sylwia Szykowna z Instytutu Kultury Europejskiej UAM
Jagoda Haloszka
- Cechą hiszpańskich stadionów jest to, że nie ma nich agresji. Jest za to swoboda i wolność wypowiedzi – mówi prof. UAM dr hab. Filip Kubiaczyk z Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, autor książki „Historia nacjonalizm i tożsamość. Rzecz o piłce nożnej w Hiszpanii”.
Jagoda Haloszka
W ostatnim czasie coraz więcej złych słów, a nawet czynów doświadczają górnicy i ich rodziny, wcześniej stygmatyzowani byli pracownicy służby zdrowia. Czy w czasach pandemii problem ten narasta? O tym z prof. Elizą Grzelak z Instytutu Kultury Europejskiej rozmawia Jagoda Haloszka.
Antonina Kozaczko
Czy przyszłość może być zielona? Odpowiedzi na to pytanie szukali studenci komunikacji europejskiej Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie podczas festiwalu „Eco Future”.
IKE
31 sierpnia 2019 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Humańskim Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. Pawła Tyczyny. Instytut Kultury Europejskiej UAM reprezentował na tym wydarzeniu dr Igor Ksenicz z Zakładu Kultury Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej.