Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie

Jagoda Haloszka
W ostatnim czasie coraz więcej złych słów, a nawet czynów doświadczają górnicy i ich rodziny, wcześniej stygmatyzowani byli pracownicy służby zdrowia. Czy w czasach pandemii problem ten narasta? O tym z prof. Elizą Grzelak z Instytutu Kultury Europejskiej rozmawia Jagoda Haloszka.
IKE
31 sierpnia 2019 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Humańskim Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. Pawła Tyczyny. Instytut Kultury Europejskiej UAM reprezentował na tym wydarzeniu dr Igor Ksenicz z Zakładu Kultury Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej.
Sylwia Szykowna
Uznany nie tylko w środowisku naukowym, ale także przez rzesze czytelników książek takich jak „Europa”, „Boże igrzysko” czy „Powstanie ‘44”. Brytyjsko-polski historyk Norman Davies zawita do Gniezna przy okazji promocji studiów Wiedzy o Polsce na prestiżowym Uniwersytecie Cambridge. Światowej sław
prof. Janusz Karwat
Powstaniec Wielkopolski. Profesor Wiktor Marian Dega