Wydział Biologii

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Nie powinno nas zdziwić, gdyby ktoś zaryzykował i nadał laboratorium kopalnego DNA na Wydziale Biologii status Królewskiego Laboratorium UAM. To tutaj między innymi znajdują się pobrane do badań szczątki władców piastowskiej dynastii. Może są niezbyt okazałe, ale są. To pewnik. O tym, jak...
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
W jaki sposób będą się szerzyć epidemie? Co groźnego dla naszego zdrowia dzieje się na styku genów zwierząt i bakterii? Badania prof. Jacka Radwana z Wydziału Biologii UAM nad koewolucją nornic i bakterii z rodzaju Borrelia pozwolą odkryć wiele tajemnic.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Już za kilka, kilkanaście miesięcy w zupełnie inny sposób spojrzymy na dynastię Piastów. Obiecujące wyniki badań mogą wprowadzić też wiele zamieszania do naszego obecnego postrzegania historii Polski i jej mieszkańców oraz skonfrontują dotychczasowe ustalenia historyków polskich i zagranicznych na...
Fotografia w nagłówku
redakcja
Kwiecień rozpoczął się nowym sezonem UAMówi- 11. Po drugiej stronie ekranu zasiadła prof. dr hab. Anna Goździcka-Józefiak z Wydziału Biologii UAM, która opowiedziała o naturze wirusów.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Zespół naukowców z Centrum Zaawansowanych Technologii UAM pod kierownictwem wicedyrektora CZT UAM prof. UAM dr. hab. inż. Jakuba Rybki, podjął badania nad wytworzeniem niezbędnych komponentów testu immunologicznego dedykowanego diagnostyce SARS-CoV-2.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
O możliwe scenariusze rozwoju epidemii, a także specyfikę koronawirusa zapytaliśmy prof. Roberta Nawrota, dr hab. inż. Justynę Broniarczyk i dr. Jakuba Barylskiego z Pracowni Wirusologii Molekularnej Wydziału Biologii UAM.