Wydział Biologii

Fotografia w nagłówku
redakcja
Dr Agnieszka Eleonora Zwolińska z Wydziału Biologii oraz mgr Ruxandra Ana z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa zostały laureatkami tegorocznej edycji konkursu NCN Sonatina 5
Fotografia w nagłówku
redakcja
Wraz z nadejściem upałów niektóre zbiorniki wodne opanowały sinice. Naukowcy z Wydziałów Biologii i Chemii UAM uczestniczą w projekcie, którego celem jest stworzenie mapy zakwitów. Każdy, kto przebywa nad wodą i dostrzeże to zjawisko, może przesłać informację i pomóc
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Prof. Tomasz Osiejuk z zespołem bada w Ugandzie tropikalne gołębie. - W Murchinson Falls natknąć się można zarówno na lwa, słonia czy bawoła, w Kibale słoń nawet przepędziły nas od sieci - relacjonuje pasjonującą wyprawę kierownik projektu.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Inwazja pszczoły miodnej w miastach zagraża dzikim pszczołom. W trudnej sytuacji znalazły się zapylacze na poznańskiej Cytadeli. - Na tak ograniczonym obszarze to jest jak Potop Szwedzki - przekonuje dr Jacek Wendzonka. Ule w miastach to nie jest dobry pomysł.
Fotografia w nagłówku
Biuro Prasowe UAM
Dr Przemysław Kurek: Wędrowne ptaki mogą pomóc roślinom w radzeniu sobie z globalnym ociepleniem, roznosząc nasiona na duże odległości i nowe, odpowiednie dla nich tereny.
Fotografia w nagłówku
Zosia Ziółek
Poznań, studencki pokój na Grunwaldzie, a w nim Katarzyna siedzi przy oknie, z którego widać pobliski park. Nagle do środka wpada Klara, współlokatorka i przyjaciółka: „Kasia, ja bym chciała uczyć kobiety profilaktyki raka piersi!” – oznajmia.