Wersja kontrastowa

Dzień Kultury Koreańskiej 2022

Dzień Kultury Koreańskiej 2022 uczcił 19. rocznicę powstania filologii koreańskiej na UAM - najlepszej koreanistyki w Polsce. Bogaty program artystyczny przygotowany przez studentki zachwycił zebraną w Auli Lubrańskiego publiczność. 

 

W wydarzeniu uczestniczyli zarówno prorektorzy UAM: prof. Rafał Witkowski, prof. Joanna Wójcik, dziekan Wydziału Neofilologii, prof. Krzysztof Stroński, jak i ambasador Republiki Korei, Lim Hoon Min oraz dyrektor Centrum Kultury Koreańskiej, Kang Eunyoung. 

Na uroczystości, prowadzonej przez Marcina Witkowskiego z Wellcome Centre, byli obecni również pracownicy Zakładu Języka Koreańskiego pod kierownictwem dr. Pawła Kidy, studentki, studenci oraz licealistki i licealiści, którzy rozważają studiowanie języka i kultury koreańskiej na UAM. Filologia ta jest jednym z najbardziej popularnych kierunków na naszej uczelni - co roku o jedno miejsce rywalizuje ponad 20 kandydatów! Koreanistykę studiują najlepsi maturzyści, którzy nie tylko otrzymują świetne wykształcenie, ale także dzięki współpracy z Zakładu Języka Koreańskiego z koreańskimi firmami mają szanse na staże i podjęcie pracy po studiach.

Studentki i studenci zaprezentowali się w programie artystycznym ukazującym kulturę tradycyjną i współczesną kraju nazywanego czasem azjatyckim tygrysem. W pierwszej części występów zagrali spektakl "Shimcheon - oddana córka", Julia Lider i Julia Perszewska zatańczyły w duecie, a grupa Haeohwa z wachlarzami. Grupa Keun Soriro zagrała na bębnach, mgr Anna Stanik zaśpiewała dwie piosenki. Jej brawurowy występ został nagrodzony gorącymi oklaskami.

Zobacz też: Poznańska koreanistyka - studia z przyszłością

 

Wydarzenia Wydział Neofilologii

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.