Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Jagoda Haloszka
Z Julią Orłowską, tegoroczną laureatką Studenckiego Nobla rozmawia Jagoda Haloszka.
Lic. Aleksandra BRAGUN Prof. UAM dr hab. Szymon OSSOWSKI
„Chciałbym was zachęcić, żebyście popatrzyli na to, co się stało ze mną jako na dowód na to, że ludzie nie są głupi, że nie potrzebują głupich mediów, potrzebują mądrych, profesjonalnych, rzetelnych, uczciwych mediów” - mówił, odbierając tytuł Dziennikarza Roku 2020...
Jagoda Haloszka
Globalny Podcast to jeden z najmłodszych podcastów na naszym uniwersytecie. Jest związany z projektem „Globalna Wioska”. Zainicjowała go trójka studentów z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa: Julia Orłowska, Zuzanna Pawłowska i Jakub Rösler. Rozmawia z nimi Jagoda Halosz
Gabriela Strzyżewska, Karolina Dolczak
Dwie studentki z UAM, Gabriela Strzyżewska i Karolina Dolczak wyjechały do Korei Południowej w ramach wymiany bilateralnej. Studiowanie w obcym kraju, nawet podczas pandemii może być interesującym doświadczeniem.
Krzysztof Smura
Dr Norbert Gill, dydaktyk z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, laureat nagrody Praeceptor Optimus i „Najlepszy dydaktyk UAM w okresie zdalnego nauczania” w rozmowie z Krzysztofem Smurą
Prof. Radosław Fiedler
Listopadowe wybory w USA wielu śledziło z zapartym tchem – bardziej jak wciągający serial niż rzeczywistość polityczną. Pełne niepokoju odświeżanie stron z wynikami z poszczególnych stanów, delikatne wahania przysłowiowego języczka u wagi – co za emocje!