Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Pierwsze Seminarium Naukowo-Sportowe Babskie Granie odbyło się w Hali Sportowej UAM na Kampusie Morasko. Wydarzenie łączące konferencję z turniejem futsalu kobiet zorganizowali: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
W dzisiejszych czasach przezywamy dwie wojny – fizyczną i w cyberprzestrzeni. Jak ustrzec się przed tą drugą? O tym z prof. Szymonem Ossowskim z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM rozmawia Jagoda Haloszka.
Fotografia w nagłówku
Dr Jacek Raubo
Rosyjska agresja, będąca kontynuacją działań podjętych jeszcze w 2014 r., już teraz stanowi punkt odniesienia dla naszego bezpieczeństwa. Dając przede wszystkim cenne, ale i jednocześnie brutalne, doświadczenie w zakresie potrzeby budowania systemowej odporności państwa.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
- Wojna, która się toczy jest zbrodnią przeciw społeczeństwu, czymś, co w XXI w. po prostu nie powinno mieć miejsca - mówi Maria Andruchiw, absolwentka dziennikarstwa na WNPiD UAM, członkini Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego “Polska-Ukraina” w Poznaniu.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej poświęconej tematyce obecności kobiet w sporcie oraz w turnieju futsalu kobiet "Babskie Granie UAM". Wydarzenie organizują: SWFiS, WNPiD oraz Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej.
Fotografia w nagłówku
Prof. UAM dr hab. Beata Przybylska-Maszner
Wejście w życie traktatu lizbońskiego w 2009 roku wydawało się zapowiadać przełomowe zmiany dające szanse na rozwój wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Unii Europejskiej w oparciu o zreformowany mechanizm instytucjonalny i narzędzia umożliwiające jej skuteczniejszą...