Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Krzysztof Smura
Dr Norbert Gill, dydaktyk z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, laureat nagrody Praeceptor Optimus i „Najlepszy dydaktyk UAM w okresie zdalnego nauczania” w rozmowie z Krzysztofem Smurą
Prof. Radosław Fiedler
Listopadowe wybory w USA wielu śledziło z zapartym tchem – bardziej jak wciągający serial niż rzeczywistość polityczną. Pełne niepokoju odświeżanie stron z wynikami z poszczególnych stanów, delikatne wahania przysłowiowego języczka u wagi – co za emocje!
Andrzej Niczyperowicz
W tym roku, w poszukiwaniu wigilijnych smaków zajrzeliśmy do Andrzeja Niczyperowicza. Wykładowca WNPiD, dziennikarz i twórca wielu książek kucharskich podzielił się z nami przepisami na ulubione potrawy. A tych ostatnich musi być dwanaście i wszystkich trzeba spróbować...
Prof. UAM Dorota Piontek
„Przekazy medialne w czasie pandemii COVID-19 jako predyktor dezinformacji i strachu społecznego”. Projekt realizowany jest pod kierunkiem prof. UAM Doroty Piontek z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.
Jagoda Haloszka
Sandra Wawrzyniak, studentka III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, została laureatką plebiscytu Studencki Nobel 2020. Jak sama podkreśla, jest osobą niezwykle aktywną, nie potrafi usiedzieć w miejscu. O tym, jak wykorzystuje swój czas, rozmawia z Jagodą Haloszką.
International Summer School: Scientific excellence - origins, research, results - ruszyła pierwsza edycja Międzynarodowej Letniej Szkoły dla doktorantów.  Wydarzenie  zorganizował Wydział Studiów Edukacyjnych wspólnie z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.