Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Ewa Konarzewska -Michalak
Dziś ruszyła II Międzynarodowa Letnia Szkoła  (II International Summer School - Scientific excellence - origins, research, results) przeznaczona dla doktorantów UAM. Tegoroczna edycja wydarzenia jest poświęcona źródłom  i rezultatom doskonałości naukowej.
Ewa Konarzewska -Michalak
- Jak zaangażować młodych ludzi, by czuli się odpowiedzialni za to co ich otacza? W moim przekonaniu można to zrobić tylko w jeden sposób - czyniąc ich odpowiedzialnymi za to, co jest im bliskie - mówiła prof. Bogumiła Kaniewska, Rektor UAM na debacie Humanistyka dla demokracji.
Prof. Iwetta Andruszkiewicz
Potrzeby związane z diagnozą kobiet wymagają współdziałania różnych dyscyplin nauki. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Ogólnouniwersyteckie Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej.
Jagoda Haloszka
Z Julią Orłowską, tegoroczną laureatką Studenckiego Nobla rozmawia Jagoda Haloszka.
Lic. Aleksandra BRAGUN Prof. UAM dr hab. Szymon OSSOWSKI
„Chciałbym was zachęcić, żebyście popatrzyli na to, co się stało ze mną jako na dowód na to, że ludzie nie są głupi, że nie potrzebują głupich mediów, potrzebują mądrych, profesjonalnych, rzetelnych, uczciwych mediów” - mówił, odbierając tytuł Dziennikarza Roku 2020...
Jagoda Haloszka
Globalny Podcast to jeden z najmłodszych podcastów na naszym uniwersytecie. Jest związany z projektem „Globalna Wioska”. Zainicjowała go trójka studentów z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa: Julia Orłowska, Zuzanna Pawłowska i Jakub Rösler. Rozmawia z nimi Jagoda Halosz