Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Na seminarium o promocji dorobku naukowego zapraszają: Pełnomocnik Rektora ds. równego traktowania, prof. dr hab. Robert Kmieciak, Centrum Marketingu UAM oraz Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej.
Ewa Konarzewska -Michalak
Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej zainaugurowało działalność na UAM. Uroczystość odbyła się 5 listopada na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa czyli tam, gdzie już są prowadzone badania wchodzące w zakres działalności nowej jednostki.
Ewa Konarzewska -Michalak
Dziś ruszyła II Międzynarodowa Letnia Szkoła  (II International Summer School - Scientific excellence - origins, research, results) przeznaczona dla doktorantów UAM. Tegoroczna edycja wydarzenia jest poświęcona źródłom  i rezultatom doskonałości naukowej.
Ewa Konarzewska -Michalak
- Jak zaangażować młodych ludzi, by czuli się odpowiedzialni za to co ich otacza? W moim przekonaniu można to zrobić tylko w jeden sposób - czyniąc ich odpowiedzialnymi za to, co jest im bliskie - mówiła prof. Bogumiła Kaniewska, Rektor UAM na debacie Humanistyka dla demokracji.
Prof. Iwetta Andruszkiewicz
Potrzeby związane z diagnozą kobiet wymagają współdziałania różnych dyscyplin nauki. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Ogólnouniwersyteckie Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej.
Jagoda Haloszka
Z Julią Orłowską, tegoroczną laureatką Studenckiego Nobla rozmawia Jagoda Haloszka.