Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Festiwal Fabuły - dziś rozpoczęła się czwarta edycja festiwalu literackiego organizowanego przez Centrum Kultury Zamek. W wydarzeniu, które w całości odbędzie się online wezmą udział literaturoznawcy z UAM.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Diamentem z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej w 2020 roku została Martyna Bąk. Jak sama mówi, to dla niej duże wyróżnienie i dobry prognostyk na naukowej ścieżce. Diament stwarza dla niej możliwości indywidualnego rozwoju i zapewnia pieniądze na własne badania.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Iga Skrzypczak analizuje zjawisko milczenia, pojawiające się w poezji twórców awangardowych dwudziestolecia międzywojennego. To temat w niewystarczającym stopniu zbadany przez językoznawców. Projekt studentki może wypełnić tę lukę.
Fotografia w nagłówku
redakcja
„Halieutika” była utworem tematycznie i artystycznie atrakcyjnym dla starożytnych odbiorców. Czy takim pozostanie dla współczesnego czytelnika? O tym już niedługo będziemy mogli się przekonać.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Z prof. Elżbietą Wesołowską z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, o Kazimierze Iłłakowiczównie rozmawia Magdalena Ziółek
Fotografia w nagłówku
Aleksandra Polewska - Wianecka
Pierwszym czytelnikiem jej debiutanckiej powieści był Stanisław Barańczak. To on polecił jej zanieść rękopis prosto do wydawnictwa. Po wielu latach Tadeusz Konwicki powiedział, że jej Dzienniki są świetną literaturą. A profesor Bartoszewski zachwycił się Kobietą zbuntowaną. Z Krystyną Koftą...