Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

Magdalena Ziółek
Prof. UAM Małgorzata Rutkiewicz-Hanczewska, jest językoznawcą i kierownikiem specjalności logopedycznej na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz neurologopedą w Klinice Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Krzysztof Smura
Absolwentka Filologii Polskiej na UAM. Obecnie szefowa Pulsu Polonii, propagatorka postaci Pawła Edmunda Strzeleckiego, starająca się o nadanie statusu dziedzictwa kulturowego trasie, którą Strzelecki podążał na Górę Kościuszki. Prezeska organizacji Kosciuszko Heritage, która...
– Twierdzenie, zakorzenione w polskim dyskursie, że slam poetycki jest czymś gorszym i dlatego nie warto go badać, bo to ulotna rzeczywistość, jest krzywdzące – uważa Dagmara Świerkowska, która pisze pierwszą w Polsce pracę doktorską, poświęconą językowi slamu poetyckiego.
Magdalena Ziółek
- Fascynuję się i zawodowo zajmuję historią języka polskiego, a zwłaszcza jego początkami – mówi
dr Dorota Masłej, językoznawczyni z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, stypendystka START.
Jagoda Haloszka
Antonina M. Tosiek jest studentką filologii polskiej II roku studiów magisterskich. W tym roku nakładem Biura Literackiego ukazał się jej debiut poetycki pt. ,,storytelling’’, a także zdobyła Studenckiego Nobla w kategorii dziennikarstwo i literatura.
prof. UAM dr hab. Jarosław Liberek
Pytanie skrojone dla Telefonicznej Poradni Językowej, która, proszę sobie wyobrazić, działa w Instytucie Filologii Polskiej od 1977 roku. I ciągle jest telefoniczna… Mimo czasów cyfrowych i zdalnych rzadko odpowiadam na mejle (zresztą, TPJ nie ma strony i odrębnego adresu…)