Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

Magda Ziółek
Aleksandra Sikorska-Krystek jest doktorantką w Zakładzie Literatury Romantyzmu na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Kilka miesięcy temu, przeglądając stronę Archives Nationales w Paryżu, natknęła się na dokument, który wzbudził jej ciekawość.
Krzysztof Smura
Dominika Górko zdobyła Laur Studencki 2022. Jest jedną z dwóch osób, które każdego roku otrzymują takie wyróżnienie na naszej uczelni. Rozmawia z nią Krzysztof Smura.
red
Narodziny romantyzmu w Polsce i na świecie. W dwusetną rocznicę Ballad i romansów Adama Mickiewicza (Poznań, 14-16 listopada 2022 r.)
Magdalena Ziółek
– Nieczęsto mamy takie fajerwerki – mówi prof. Katarzyna Meller z Zakładu Literatury Staropolskiej i Oświecenia. Wypłynął tekst, który nauce był całkowicie nieznany – historycy literatury uwielbiają takie wyjątkowe momenty.
Magdalena Ziółek
– Specjalność logopedyczna jest wybitnie praktyczna, taki też jest zawód, który w przyszłości będą wykonywać nasi studenci. To wymaga czujności, śledzenia doniesień naukowych i nieustannego dokształcania się - mówi prof. UAM Jolanta Sławek.
Magdalena Ziółek
– Kieślowski cały czas przyciąga i intryguje, zarówno twórców, jak i zwykłych odbiorców – dowodzi filmoznawca prof. UAM Mikołaj Jazdon z Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM.