Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

Magdalena Ziółek
Spotykamy się w holu Collegium Maius. Pani Profesor od razu uprzedza, że nie korzysta z windy i do swojego gabinetu na 3. piętrze idzie schodami, a lubi chodzić szybko, więc jeśli chcę, mogę wjechać windą. Nie zgadzam się. Trzy minuty później zjawiam się przed drzwiami z zadyszką
Studenci z Koła Badań nad Musicalem „Synteza Sztuk” zapraszają na cykl czterech spotkań z twórcami drugiej części tryptyku operowego „The Man With Night Sweats - wyznania nosiciela HIV”, którego premiera odbędzie się 21 listopada w ramach festiwalu Opera Rara.
Magdalena Ziółek
Prof. UAM Małgorzata Rutkiewicz-Hanczewska, jest językoznawcą i kierownikiem specjalności logopedycznej na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz neurologopedą w Klinice Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Krzysztof Smura
Absolwentka Filologii Polskiej na UAM. Obecnie szefowa Pulsu Polonii, propagatorka postaci Pawła Edmunda Strzeleckiego, starająca się o nadanie statusu dziedzictwa kulturowego trasie, którą Strzelecki podążał na Górę Kościuszki. Prezeska organizacji Kosciuszko Heritage, która...
– Twierdzenie, zakorzenione w polskim dyskursie, że slam poetycki jest czymś gorszym i dlatego nie warto go badać, bo to ulotna rzeczywistość, jest krzywdzące – uważa Dagmara Świerkowska, która pisze pierwszą w Polsce pracę doktorską, poświęconą językowi slamu poetyckiego.
Magdalena Ziółek
- Fascynuję się i zawodowo zajmuję historią języka polskiego, a zwłaszcza jego początkami – mówi
dr Dorota Masłej, językoznawczyni z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, stypendystka START.