Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

Krzysztof Smura
Wiele wskazuje na to, że Poznań ma szansę stać się centrum gier w Polsce. Intencją powstającego na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej kierunku groznawstwo jest skupienie w stolicy Wielkopolski ekspertów z całego kraju.
Jagoda Haloszka
Kilkanaście lat temu w Polsce wydawcy książek dla dzieci i młodzieży zaczęli reklamować swoje publikacje, opatrując je angielskim terminem picturebook. O picturebookach mówiło się wtedy jako o takim rodzaju książek dla najmłodszych, jakiego wcześniej na polskim rynku nie było.
Magdalena Ziółek
Takie odkrycia nie zdarzają się często, bo i w bibliotekach nie ma zbyt wielu takich rękopisów. Jednak dr Dorota Masłej z WFPiK ma do nich szczególne szczęście. Na początku tego roku za książkę dotyczącą „Kazań augustiańskich” otrzymała prestiżową nagrodę PAN.
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM
Naukowczynie z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pracują nad innowacyjnym narzędziem diagnostycznym. Test Leksyka będzie pierwszym tego typu testem w Europie pozwalającym określić język preferowany niesłyszącego ucznia.
Krzysztof Smura
Z prof. UAM Mateuszem Stróżyńskim, dyrektorem Instytutu Filologii Klasycznej rozmawia Krzysztof Smura
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM
Prof. dr hab. Krzysztof Kozłowski z Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM otrzymał prestiżową nagrodę The University of Bayreuth Centre of International Excellence “Alexander von Humboldt” (BHC).