Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

Dzisiaj na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM rozpoczyna się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona twórczości Tytusa Macciusa Plauta. Konferencji "Plautus from Page to Stage II" towarzyszyć będzie przegląd teatrów studenckich.
Michalina Łabiszak
W pasjonującą podróż po nietuzinkowych miejscach, doświadczeniach, spotkaniach i powrotach z tych miejsc, czytelników zabierze dziś prof. UAM dr hab. Rafał Dymczyk. Człowiek, który czerpie energię z bycia w podróży. Z prof. Dymczykiem rozmawia Michalina Łabiszak.
red
Mamy przyjemność poinformować że prof. UAM dr hab. Wojciech Hamerski z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM otrzymał prestiżowe stypendium Fulbright Slavic Award 2022/2023.
Prowadzisz zajęcia z języka polskiego jako obcego dla uchodźców z Ukrainy? Jesteś nauczycielem i w Twojej klasie są dzieci z Ukrainy? Potrzebujesz wskazówek? Zapraszamy na szkolenia organizowane przez Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM.
Danuta Chodera-Lewandowicz
W związku ze śmiercią prof. Bogdana Walczaka przypominamy tekst, który ukazał się 10 lat temu, z okazji jego 70. urodzin.
Wspominamy zmarłego dziś prof. Bogdana Walczaka. Wybitny językoznawca, polonista i slawista, były prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i były dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM na zawsze zapisał się w pamięci społeczności akademickiej.