Nauka

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Polski Instytut Archeologiczny w Atenach (PIAA) to zagraniczna jednostka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która powstaje w Grecji. Centrum uniwersyteckie będzie reprezentować polskich naukowców zamierzających prowadzić badania w tym kraju. W ten sposób nasz Uniwersytet stanie się...
Fotografia w nagłówku
Filip Czekała
Lato to najlepszy czas na prowadzenie badań archeologicznych. Co za tym idzie, archeolodzy z naszego Uniwersytetu rozjechali się po Polsce i po świecie. Gdzie możemy na nich natrafić?
Fotografia w nagłówku
pila.pl
Uniwersytet Drugiego Wieku to nowa formuła edukacyjna dla osób czynnych zawodowo oraz pragnących ciągle się rozwijać i podążać za nowymi odkryciami naukowymi, poszerzać na bieżąco swoją wiedzę.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Szwedzi lubią indywidualizm, ale realizują się w kolektywie, cenią życiowy umiar, co nie przeszkadza im zajadać się słodyczami. O mentalności naszych północnych sąsiadów i bogatym w nowe słowa języku szwedzkim opowiada dr Natalia Kołaczek w rozmowie z Ewą Konarzewską-Michalak
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka, Ewa Konarzewska-Michalak
Podobnie jak w zeszłym roku siedmioro wybitnych studentów z UAM zdobyło Diamentowe Granty w programie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Spytaliśmy laureatów, na czym będą polegały ich badania.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Rusycystyka europejska a współczesność - pod takim hasłem Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej na Wydziale Neofilologii po raz 16. zorganizował międzynarodową konferencję. Wydarzenie przyciągnęło blisko 80 naukowców z państw europejskich m. in. Polski, Rosji, Ukrainy, Czech, Niemiec,...
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Studenci Wydziału Biologii UAM wybrali się w podróż naukową do Ugandy na Kurs Biologii Tropikalnej. Uczestnicy mieli okazję poznać unikalne środowisko lasu równikowego w Parku Narodowym Kibale.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Kto z nas nie pamięta ze szkoły średniej cytatu „Być, albo nie być. O to jest pytanie”, bądź dramatycznej historii Romea i Julii. Prof. Jacek Fabiszak z Wydziału Anglistyki w sześciu aktach udowadnia, że William Szekspir to dramaturg wszech czasów i wciąż żyje nie tylko w naszych sercach.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Polskie Towarzystwo Neofilologiczne obchodzi tym w roku 90-lecie istnienia. Podczas jubileuszowego kongresu PTN, prof. Mirosław Pawlak z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu otrzymał medal im. prof. Ludwika Zabrockiego, za wybitne zasługi na rzecz towarzystwa.