Wydział Prawa i Administracji

Fotografia w nagłówku
Dla dr. Łukasza Szoszkiewicza nauka jest narzędziem: – Zarówno poznawania świata, jak i przekonywania do zmiany praktyk pozostających z nią w sprzeczności. Z tego powodu staram się podejmować tematy, które uważam za doniosłe społecznie jak np. problem pozbawiania wolności dzieci.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Prof. Krystynie Paluszyńskiej-Daszkiewicz, nestorce polskiej nauki prawa przypadł w udziale życiorys, który fascynuje bogactwem przeżyć i dokonań. Odważna i błyskotliwa prawniczka uratowała wielu młodych opozycjonistów przed więzieniem.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Na UAM powstało Centrum Badań Zaawansowanych – Człowiek i Społeczeństwo (CBZ). Nową jednostkę powołano do podejmowania interdyscyplinarnych badań ujmowanych z perspektywy prawa, w zakresie tematów najbardziej nurtujących człowieka i społeczeństwo. CBZ prowadzi prof. Anna Musiała.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Jakub Dąbrowski, student zarządzania i prawa w biznesie na Wydziale Prawa i Administracji był uczestnikiem programu Jeden z Dziesięciu. Jak mu poszło? O tym w wywiadzie Jagody Haloszki.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Marcelina Rosińska z Wydziału Prawa i Administracji UAM została nagrodzona w konkursie „25 przed 25”, organizowanym przez magazyn „Forbes” i warszawskie biuro McKinsey & Company. Znalazła się na liście najbardziej wpływowych młodych i ambitnych osób.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Polski zespół zdobył 4. miejsce w światowym konkursie Moon Base Design Contest, w którym drużyny z całego świata projektowały habitat księżycowy. W zespole Innspace pracowała Małgorzata Popiel, studentka Wydziału Prawa i Administracji UAM. Z laureatką rozmawia Jagoda Haloszka.