Wydział Prawa i Administracji

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
WPiA UAM: Pracownik i jego problemy są dyskutowane na konferencjach z cyklu "Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy" już od czterech lat. Tegoroczną edycję poświęcono społecznym instytucjom ochrony pracy. Wydarzenie wpisało się zarówno w obchody stulecia Uniwersytetu Poznańskiego, jak i...
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak, Piotr Michalak
O związkach literatury z prawem, jego dehumanizacji i o tym, dlaczego wokół pracy nie zbuduje się kolejnej rewolucji z prof. Anną Musiałą i prof. Przemysławem Czaplińskim z Centrum Humanistyki Otwartej rozmawiają Ewa Konarzewska-Michalak i Piotr Michalak.
Fotografia w nagłówku
Wydział Prawa i Administracji
Nagrodę Biskupa Tadeusza Pieronka "In veritate" otrzymała pani prof. UAM dr hab. Hanna Suchocka, była premier RP, ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, członkini Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.
Fotografia w nagłówku
Anna Ciamciak
Rozpoczął się XXX Europejski Kongres i Kolokwium Prawa Rolnego. Najlepsi specjaliści w dziedzinie prawa rolnego z Europy będą starali się odpowiedzieć między innymi na pytanie o to, jak ważna jest suwerenność żywieniowa Europy.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
W sierpniu rozpocznie się 12 Szkoła Letnia nad Bajkałem. O tym skąd wziął się pomysł oraz jak wygląda współpraca w rozmowie Jagody Haloszki z prof. Leopoldem Moskwą .
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego zaprosiło prawników z kraju i zagranicy na jubileuszową 20. konferencję poświęconą zarówno historii organizacji, jak i polskiego prawa sportowego. W wydarzeniu uczestniczyli znani naukowcy m.in. prof. Martin Schimke, arbiter Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.