W dziewiątym odcinku z cyklu UAMówi, prorektor kierujący Szkołą Doktorską prof.  dr hab. Ryszard Naskręcki odpowiedział na pytanie co to znaczy mieć dobry wzrok i dlaczego to jest takie ważne?
Jesteś maturzystą? Przed Tobą czas decyzji i zmian? Wiesz już, jak ma wyglądać Twoja przyszłość? Wciąż masz wątpliwości: jaką wybrać uczelnię i czy wymarzony kierunek jak na pewno dla Ciebie?
Jagoda Haloszka
Czy bycie tzw. singlem oznacza samotność czy jednak wolność? Zastanawia się prof. Katarzyna Adamczyk z Wydziału Psychologii i Kognitywistyki w rozmowie z Jagodą Haloszką.
Redakcja/Biuro Prasowe
Po raz pierwszy w swojej historii Kapituła Stypendiów im. Jana Kulczyka obradowała zdalnie. W piątek 3 kwietnia wybrano laureatów – 50 studentów UAM, obywateli Ukrainy, którzy wzorem ubiegłych lat, otrzymają jednorazowe stypendium w wysokości 3 000 zł.
Krzysztof Smura
Nie powinno nas zdziwić, gdyby ktoś zaryzykował i nadał laboratorium kopalnego DNA na Wydziale Biologii status Królewskiego Laboratorium UAM. To tutaj między innymi znajdują się pobrane do badań szczątki władców piastowskiej dynastii. Może są niezbyt okazałe, ale są. To pewnik. O tym, jak...
W ósmym odcinku z cyklu UAMówi, prorektorka ds. studenckich prof.  dr hab. Bogumiła Kaniewska opowiedziała o książce jako przedmiocie badań.