Wydział Archeologii

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Archeolodzy z UAM wznowili wykopaliska na cmentarzysku kurhanowym w Mirosławiu (powiat pilski). – To terra incognita, miejsce do tej pory nie badane archeologicznie. Sondażowe badania dają podstawy, by rozpocząć tu wieloletni projekt naukowy – informuje prof. Andrzej Michałowski.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Dr Jakub Niebieszczański z Wydziału Archeologii jest laureatem stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego pasją jest geoarcheologia. O niej i nie tylko, rozmawia z nim Krzysztof Smura.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Prof. Hanna Kóčka-Krenz odebrała Nagrodę Lednickiego Orła Piastowskiego. - Dziękuję bardzo za to wyróżnienie. Jestem nim ogromnie wzruszona. Uświadomiłam sobie, że Ostrów Lednicki stanowił w mojej karierze naukowej punkt początkowy - powiedziała laureatka.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Kurhany w Mirosławiu - ludzkie szczątki, jakie odkryli archeolodzy z UAM nie należą do mężczyzny tylko do kobiety. Mowa o pochówku ciałopalnym, na który badacze natrafili w jednym z kurhanów w lasach nad Notecią niedaleko Mirosławia.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Prof. Hanna Kóčka-Krenz z Wydziału Archeologii UAM została laureatką Nagrody Lednickiego Orła Piastowskiego. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 16 września 2020 r
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Prof. Andrzej Michałowski razem z zespołem archeologów z UAM zamierza prowadzić wieloletni projekt naukowy w Mirosławiu (powiat pilski). Obiecujące wyniki badań kurhanów sugerują, że prawy brzeg Noteci mógł być ludnie zamieszkały w okresie wpływów rzymskich. Za naukowcami już trzy udane sezony...