Wydział Socjologii

Fotografia w nagłówku
Pracownicy i doktoranci Wydziału Socjologii UAM
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 i wprowadzony w Polsce w związku z nią stan epidemii to zjawiska związane nie tylko ze zdrowiem ludzi. Wpływają one na procesy gospodarcze, sposoby organizowania pracy i edukacji. Zmieniają również nasze codzienne nawyki i zwyczaje. Temu, jak wygląda życie codzienne...
Fotografia w nagłówku
Piotr Matczak
Dlaczego w czasie pandemii należy zachować dystans społeczny? Jakie zagrożenia niesie dla społeczeństwa epidemia? Jak daleko mogą sięgać ograniczenia, mające na celu przezwyciężenie stanu wyjątkowego? Na nurtujące wielu pytania, odpowiada prof. Piotr Matczak z Wydziału Socjologii UAM.
Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM
Czy podczas pandemii częściej gramy w planszówki? Czy niepokoimy się o swoje zdrowie i zdrowie naszych najbliższych? A może jesteśmy zadowoleni, bo nagle mamy dla siebie więcej czasu?
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
W czasach globalnego ocieplenia chcemy jak najmniej szkodzić planecie. Używamy bawełnianych toreb zamiast reklamówek. Ci bardziej zamożni myślą o zamianie samochodu na elektryczny, który nie kopci i nie zatruwa powietrza. Ale czy na pewno nasze wybory służą środowisku? 
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Co decyduje o magii Bożego Narodzenia? Dlaczego jemy karpia, nawet jeśli go nie lubimy? Albo stawiamy pusty talerz na stole, choć na nikogo nie czekamy? Prof. Aldona Żurek, dziekan Wydziału Socjologii o świętowaniu Polaków opowiada Ewie Konarzewskiej-Michalak.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
W piątek swoje 70. urodziny obchodził wybitny socjolog, senator, dwukrotny wicemarszałek Senatu, a w latach 2015-2018 ambasador RP w Maroku prof. Marek Ziółkowski. Z tej okazji w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM odbywa się sympozjum "Rozumieć zmiany".