Wydział Socjologii

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Co decyduje o magii Bożego Narodzenia? Dlaczego jemy karpia, nawet jeśli go nie lubimy? Albo stawiamy pusty talerz na stole, choć na nikogo nie czekamy? Prof. Aldona Żurek, dziekan Wydziału Socjologii o świętowaniu Polaków opowiada Ewie Konarzewskiej-Michalak.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
W piątek swoje 70. urodziny obchodził wybitny socjolog, senator, dwukrotny wicemarszałek Senatu, a w latach 2015-2018 ambasador RP w Maroku prof. Marek Ziółkowski. Z tej okazji w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM odbywa się sympozjum "Rozumieć zmiany".
Fotografia w nagłówku
prof. Aldona Żurek
Na łamach listopadowego Życia Uniwersyteckiego przedstawiamy nowe wydziały i ich nowych dziekanów. Naszą prezentację na stronie zaczynamy od prof. Aldony Żurek, dziekana Wydziału Socjologii. Pani profesor już na wstępie stwierdziła, że bycie pierwszym zobowiązuje, jest zarówno czynnikiem dodającym...
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Tegorocznemu Festiwalowi Studentów Kulminacje na Szamarzewie przyświeca hasło „XD”. – X oznacza 10, a D - działalność czyli 10 lat naszej działalności przy festiwalu. Wybraliśmy akurat takie hasło, żeby zachować młodzieżowy wydźwięk imprezy.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Opieka nad psami zaprzęgowymi w Norwegii wydaje się dość kontrowersyjna dla turystów z innych krajów. Świat ten w rozmowie z Jagodą Haloszką przybliży prof. Hanną Mamzer z Wydziału Nauk Społecznych.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Wymiana poglądów i proponowanie nowych rozwiązań w temacie traktowania zwierząt to główne cele zorganizowanej po raz trzeci ogólnopolskiej konferencji „Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku”. W tym roku dyskusja toczyła się wokół bezpieczeństwa i zniewolenia.