Wydział Historii

Fotografia w nagłówku
redakcja
W siódmym odcinku z cyklu UAMówi prof. UAM dr hab. Maciej Michalski z Wydziału Historii opowiedział jak Uniwersytet kreował swoją przyszłość.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Już za kilka, kilkanaście miesięcy w zupełnie inny sposób spojrzymy na dynastię Piastów. Obiecujące wyniki badań mogą wprowadzić też wiele zamieszania do naszego obecnego postrzegania historii Polski i jej mieszkańców oraz skonfrontują dotychczasowe ustalenia historyków polskich i zagranicznych na...
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Prof. Małgorzata Praczyk z Wydziału Historii UAM, autorka „Pamięci środowiskowej we wspomnieniach osadników na „Ziemiach Odzyskanych”, uznanej za najlepszą książkę 2018 roku dotyczącą problematyki pamięci udzieliła wywiadu "Życiu Uniwersyteckiemu".
Fotografia w nagłówku
redakcja
UAMówi -11.00, to hasło cyklu krótkich wykładów na żywo. W poniedziałek miał miejsce drugi z miniwykładów, który wygłosiła prof. UAM dr hab. Małgorzata Praczyk.
Fotografia w nagłówku
Piotr Kowalewski, Anna Brzezińska, Tomasz Wiśniewski
Ogólnopolska konferencja naukowa doktorantów i młodych naukowców zatytułowana "Kluczowe pojęcia myślenia historycznego: Praktyczne wyzwania i teoretyczne innowacje współczesnej wiedzy o przeszłości" odbyła się w Poznańskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Radni podczas XXII Sesji Rady Miasta jednomyślnie podjęli uchwałę nazewniczą, dzięki której skwer u zbiegu ulic Marcelińskiej i Rycerskiej ma zostać nazwany imieniem prof. Gerarda Labudy, wybitnego historyka z Wydziału Historii UAM, rektora UAM w latach 1962-1965. W tym roku przypada 10 rocznica...