Wydział Historii

Fotografia w nagłówku
European Master in Classical Cultures to międzynarodowy program studiów magisterskich umożliwiający studentom z trzynastu partnerskich uczelni studiowanie historii klasycznej. W dniach 16-18 czerwca 2021 roku odbyła się szkoła letnia dla uczestników tego programu
Fotografia w nagłówku
redakcja
Tegoroczna Nagroda Lednickiego Orła Piastowskiego została przyznana prof. Przemysławowi Urbańczykowi. Laureat odebrał nagrodę na uroczystości, która odbyła się w Collegium Historicum UAM.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
- Wytyczenie granic moralności w latach wojny jest bardzo trudne. Historia nie jest czarno-biała. Jej piękno polega na tym, że nie można jednoznacznie ocenić, kto był dobry, a kto zły - twierdzi dr Maciej Kościuszko, laureat Nagrody Miasta Poznania za rozprawę doktorską.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
- Próbowałem pokazać mechanizmy, którymi posługiwali się dowódcy rzymskiej armii, aby zmobilizować swoich żołnierzy do walki - mówi o swojej najnowszej książce prof. UAM Łukasz Różycki z Wydziału Historii UAM.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Profesor Przemysław Matusik z Wydziału Historii i redaktor naczelny Kroniki Miasta Poznania, z racji pochodzenia rodziców łączy w sobie dwa żywioły. Poznański i galicyjski. Może właśnie dlatego pisząc o historii Poznania udało mu się spojrzeć na miasto z pewnej perspektywy.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Prof. Ryszard Wryk z Wydziału Historii zajmuje się historią sportu. Bada głównie sport akademicki, ruch olimpijski i sport w latach II wojny światowej. Jest członkiem Polskiej Akademii Olimpijskiej, laureatem Złotego Wawrzynu Olimpijskiego (2016).