Wydział Historii

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Z prof. Violettą Julkowską, współprzewodniczącą Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej Historyków i Geografów, pierwszą kobietą na tym stanowisku od czasu powstania Komisji 50 lat temu, rozmawia Krzysztof Smura
Fotografia w nagłówku
red
O ewaluacji na Wydziale Historii rozmawiamy z prof. Józefem Doboszem
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Poznań był gospodarzem XXIII Międzynarodowego Kongresu Nauk Historycznych (21-27 sierpnia). To największe i najbardziej prestiżowe spotkanie światowych historyków po 87 latach wróciło do Polski, tym razem do stolicy Wielkopolski.
Fotografia w nagłówku
Prof. Krzysztof A. Makowski
XXIII Kongres Nauk Historycznych miał ogromne znaczenie dla wszystkich naukowców zajmujących się przeszłością. Wskutek pandemii był dwukrotnie przekładany i dlatego środowisko historyczne nie mogło się go doczekać. Czy spełnił pokładane w nim nadzieje?
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Dr Michał Halamus, historyk starożytności i epigrafik, będzie realizował na UAM projekt nagrodzony w konkursie NCN – Sonatina 6. Naukowiec związany przez ostatnie lata z Uniwersytetem Wrocławskim tym razem zdecydował się prowadzić badania w Poznaniu.
Fotografia w nagłówku
Rozpoczął się XXIII Międzynarodowy Kongres Nauk Historycznych w Poznaniu, największe i najbardziej prestiżowe spotkanie historyków na świecie. Wykłady inauguracyjne wygłosili uznani naukowcy z Nigerii, Stanów Zjednoczonych oraz Polski. Wydarzenie potrwa do soboty 27 sierpnia.