Wydział Historii

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Zakład Historii Europy Wschodniej na Wydziale Historii UAM ma zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodową konferencję pt. Politics of History and Memory Conflicts in Post-Communist Europe, która odbędzie się w dniach 26-28 maja 2022 r., w Poznaniu.  
Fotografia w nagłówku
Dariusz Nowaczyk
Z marszałkiem województwa wielkopolskiego Markiem Woźniakiem, absolwentem Wydziału Historycznego UAM, rozmawia Dariusz Nowaczyk.
Fotografia w nagłówku
Dr hab. Olena Klenina
- Jaka jest moja Ukraina? To nie tylko narodowość, to stan ducha i umysłu - uważa dr hab. Olena Klenina z Wydziału Historii UAM, która pochodzi z Sewastopola.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
European Master in Classical Cultures (EMCC) to wyzwanie dla każdego kogo pasjonuje świat historii starożytnej. UAM od 2006 roku uczestniczy w programie studiów, a koordynatorami ze strony naszej uczelni są prof. Kazimierz Ilski i prof. UAM Łukasz Różycki. O studiach, które...
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Prof. Beatę Halicką fascynują ludzie pogranicza. Kierowniczka Zakładu Historii Europy Wschodniej UAM poświęciła im monografie, które przebiły się do czytelników z Europy i Stanów Zjednoczonych. Najnowsza z nich “Życie na pograniczu. Zbigniew Anthony Kruszewski. Biografia” zdobyła
Fotografia w nagłówku
Prof. UAM Bernadetta Manyś
- W ostatnich latach obserwujemy na UAM wzrost liczby studentów borykających się z różnego rodzaju problemami, w tym również natury psychicznej mówi prof. UAM Bernadetta Manyś z Rady ds. wsparcia psychologicznego.