Wydział Historii

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
- Jak zaangażować młodych ludzi, by czuli się odpowiedzialni za to co ich otacza? W moim przekonaniu można to zrobić tylko w jeden sposób - czyniąc ich odpowiedzialnymi za to, co jest im bliskie - mówiła prof. Bogumiła Kaniewska, Rektor UAM na debacie Humanistyka dla demokracji.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Temat jak rzeka. Bo choć historia Poznania, która w sposób nierozłączny związana jest z Wartą, 
nie raz była przedmiotem badań naukowych, to temat ten stale rodzi pytania wymagające nowych studiów.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Dr. Roberta T. Tomczaka pasjonują w nauce ogromne możliwości poznawcze, które z sobą niesie oraz nastawienie na zdobywanie niebanalnej prawdy. - Prawdy, do której jest z oczywistych względów trudno dotrzeć, ale właśnie sama ta droga do jej poznania przynosi ogromną satysfakcję.
Fotografia w nagłówku
European Master in Classical Cultures to międzynarodowy program studiów magisterskich umożliwiający studentom z trzynastu partnerskich uczelni studiowanie historii klasycznej. W dniach 16-18 czerwca 2021 roku odbyła się szkoła letnia dla uczestników tego programu
Fotografia w nagłówku
redakcja
Tegoroczna Nagroda Lednickiego Orła Piastowskiego została przyznana prof. Przemysławowi Urbańczykowi. Laureat odebrał nagrodę na uroczystości, która odbyła się w Collegium Historicum UAM.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
- Wytyczenie granic moralności w latach wojny jest bardzo trudne. Historia nie jest czarno-biała. Jej piękno polega na tym, że nie można jednoznacznie ocenić, kto był dobry, a kto zły - twierdzi dr Maciej Kościuszko, laureat Nagrody Miasta Poznania za rozprawę doktorską.