Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej

Ewa Konarzewska -Michalak
- W miastach coraz większy nacisk kładzie się na aspekty przyrodnicze, co powoduje, że będą one bardziej przyjazne ludziom - uważa prof. Andrzej Mizgajski z WGSEiGP UAM, przewodniczący międzynarodowej konferencji SURE “Cities as social ecological systems”.
Dr Emilia Jaroszewska: - Celem krajowej polityki miejskiej powinno być zapewnienie szans rozwojowych miastom różnej wielkości. Nie wolno dopuścić do sytuacji, w której będzie preferowany rozwój metropolii.
opr. red
Ogłoszono werdykt w konkursie im. Ewy Kaltenberg-Kwiatkowskiej za najlepszą monografię z zakresu socjologii miasta i studiów miejskich organizowanego przez Sekcję Socjologii Miasta Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Jury przyznało nagrodę główną oraz 3 wyróżnienia.
prof. Andrzej Mizgajski
Nasz Uniwersytet jako jedna z pierwszych uczelni w Polsce dostrzegł celowość określenia stopnia, w jakim jego infrastruktura, zarządzanie i aktywność naukowo-dydaktyczna są przyjazne środowisku przyrodniczemu. Od kilku latach Uczelnia jest oceniana w rankingu GreenMetric.
Eksperci Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej na zamówienie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej opracują założenia modelowe dla strategii ponadlokalnej.
Dr Michał Rzeszewski
Dr Michał Rzeszewski: Szczepienia są naszą największą nadzieją na to, żeby wybór pomiędzy wirtualnym i materialnym światem był wyborem rzeczywistym, a nie przymusem.