Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej

Katarzyna Niemier
Katarzyna Niemier, studentka 3. roku gospodarki przestrzennej na UAM, aktywistka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego uczestniczy w COP26, szczycie klimatycznym ONZ w Glasgow. Młoda aktywistka dzieli się wrażeniami z wydarzenia i przemyśleniami o światowej polityce klimatycznej.
Ruszył serwis informacyjny projektu TIPERICO – Trajektorie i wyzwania rozwoju wewnętrznych peryferii w nowych uwarunkowaniach spójności post SARS-CoV-2, realizowanego przez konsorcjum trzech uczelni, w tym UAM. Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony internetowej: tiperico.web.amu.
prof. UAM Joanna Dominiak
Poprosiliśmy o wypowiedzi przedstawicieli 7 najlepszych kierunków studiów (wg. rankingu szkół wyższych Perspektywy 2021). Może wskazówki, których udzielili pomogą dydaktykom w konstruowaniu kolejnych programów studiów.
Rolnictwo kojarzy nam się z wsią, ale uprawą roślin można zajmować się również w mieście. Każdy zna miejskich rolników - działkowców lub właścicieli ogródków przydomowych. Na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych coraz większą popularnością cieszą się ogrody społeczne.
Ewa Konarzewska -Michalak
- W miastach coraz większy nacisk kładzie się na aspekty przyrodnicze, co powoduje, że będą one bardziej przyjazne ludziom - uważa prof. Andrzej Mizgajski z WGSEiGP UAM, przewodniczący międzynarodowej konferencji SURE “Cities as social ecological systems”.
Dr Emilia Jaroszewska: - Celem krajowej polityki miejskiej powinno być zapewnienie szans rozwojowych miastom różnej wielkości. Nie wolno dopuścić do sytuacji, w której będzie preferowany rozwój metropolii.