Wydział Teologiczny

Fotografia w nagłówku
Agnieszka Chabir
Ksiądz prof. dr hab. Piotr Nawrot z Wydziału Teologicznego UAM zakończył realizowany w Boliwii kilkumiesięczny grant „Wykład o praktyce muzycznej w XVII i XVIII wieku w Polsce oraz koncerty z muzyką barokową kompozytorów polskich w wykonaniu Chóru i Orkiestry Arakaendar...
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Z ks. Markiem Gubernatem MSF, absolwentem filologii klasycznej i słuchaczem studiów podyplomowych na Wydziale Teologicznym, o świętach wielkanocnych i o możliwych sposobach na ich przeżywanie rozmawia Magdalena Ziółek.
Fotografia w nagłówku
Maria Rybicka
- Dziadkowie mówili po kaszubsku. Rodzice nie i pilnowali, bym mówił poprawnie po polsku. Wtedy Kaszubi stanowili jeszcze większość mieszkańców Wejherowa – dziś to się zmieniło - mówi ks. prof. Adama Sikora, franciszkanin, autor przekładów Pisma św. na kaszubski z oryginału.
Fotografia w nagłówku
ks.dr Dawid Stelmach
Święta Bożego Narodzenia w ostatnich latach przechodzą specyficzną metamorfozę. Zewnętrznie można odnieść wrażenie, że ich przepych i otoczka nieustannie się wzbogacają. W prawie każdym domu można znaleźć przysłowiowe 12 potraw.
Fotografia w nagłówku
Jan Matecki, Anna Kot
Profesor Piotr Nawrot z Wydziału Teologicznego UAM, misjonarz werbista, a także pasjonat muzyki krajów misyjnych, wielce zasłużony dla jej propagowania odebrał nagrodę „Benemerenti in Opere Evangelizationis”. To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Concepción i Roboré w Boliwii to dwa miejsca w których przebywa specjalny zespół wolontariuszy z UAM. Misja Boliwia trwa w najlepsze, a my dzięki uprzejmości księdza Dawida Stelmacha mamy najświeższe wiadomości zza oceanu