Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu

Szymon Zdziebłowski
Prostytucja była w starożytnym Rzymie legalna i akceptowana przez państwo. Jej zadaniem była "ochrona" małżeństwa - skorzystanie z usługi prostytutki miało być "wentylem bezpieczeństwa". Jednak była to ochrona raczej z męskiego punktu widzenia, odczuć kobiet nie znamy - mówi w rozmowie z PAP...
Komitety Naukowe PAN mają nowe zarządy. Wśród nich nie zabrakło naszych naukowców.
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM
Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu nawiązuje ściślejszą współpracę z kaliską Książnicą Pedagogiczną. W środę 22 stycznia, w Gabinecie Rektora, prorektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska oraz członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska podpisały w tej sprawie porozumienie.
Prof. Marek Guźniczak, autor książki Matryce wyobraźni (Wydawnictwo Naukowe UAM) spotka się z czytelnikami na spotkaniu autorskim w Kaliszu, które poprowadzi  dr Bartosz Kowalczyk. Promocja odbędzie się w czwartek, 23 stycznia o godz. 13.00 w Galerii Sztuki im. Profesora Andrzeja Niekrasza.
Konrad Szambelan
W wydziałowej Galerii Sztuki im. prof. Andrzeja Niekrasza jest już dostępna jubileuszowa wystawa „Graficzny ślad na sto lat UAM”, która została przygotowana celem uczczenia okrągłej rocznicy Uniwersytetu Poznańskiego. W projekcie, którego wernisaż odbył się 31 maja, wzięło udział międzynarodowe gron
WP-A
Zakończyła się konferencja prasowa Dziekana WP-A UAM.