Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu

Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM
Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu nawiązuje ściślejszą współpracę z kaliską Książnicą Pedagogiczną. W środę 22 stycznia, w Gabinecie Rektora, prorektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska oraz członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska podpisały w tej sprawie porozumienie.
Prof. Marek Guźniczak, autor książki Matryce wyobraźni (Wydawnictwo Naukowe UAM) spotka się z czytelnikami na spotkaniu autorskim w Kaliszu, które poprowadzi  dr Bartosz Kowalczyk. Promocja odbędzie się w czwartek, 23 stycznia o godz. 13.00 w Galerii Sztuki im. Profesora Andrzeja Niekrasza.
Konrad Szambelan
W wydziałowej Galerii Sztuki im. prof. Andrzeja Niekrasza jest już dostępna jubileuszowa wystawa „Graficzny ślad na sto lat UAM”, która została przygotowana celem uczczenia okrągłej rocznicy Uniwersytetu Poznańskiego. W projekcie, którego wernisaż odbył się 31 maja, wzięło udział międzynarodowe gron
WP-A
Zakończyła się konferencja prasowa Dziekana WP-A UAM.
WPiA
Prezydent Miasta Kalisza, Krystian Kinastowski, podpisał 8 marca akt przekazania blisko 700 tysięcy złotych w formie dotacji celowej na rzecz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Prof. Mirosław Pawlak z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu został wybrany przewodniczącym Fédération Internationale des Professeurs de Langues Vivantes (FIPLV) – Międzynarodowej Federacji Nauczycieli Języków Obcych.