mgr Agnieszka Szulecka-Klupa
4 listopada 2021 roku od godz. 16.00 odbędzie się w trybie zdalnym VI Konferencja Szkoleniowa, połączona z IX Poznańskim Salonem Mediacji pt. "Rola sądu w mediacji". Konferencja towarzyszy obchodzonemu w tym roku w dniach 18 – 24 października Tygodniowi Mediacji i...
Po raz 14. przyznano stypendia dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy podjęli studia na poznańskich uczelniach. W tym roku akademickim ze wsparcia naukowego skorzysta piętnastu studentów z UAM.
“Edward Taylor - w poszukiwaniu wartości” - tak zatytułowaną wystawę otwarto we foyer Auli Lubrańskiego w Collegium Minus. Ekspozycję zorganizowało Muzeum UAM z okazji wprowadzenia do obiegu przez Narodowy Bank Polski srebrnej monety z wizerunkiem prof. Edwarda Taylora.
opr. red
Stypendia przyznawane są studentom i doktorantom za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uwzględniana jest również sytuacja materialna kandydatów.
Ewa Konarzewska -Michalak
Dziś ruszyła II Międzynarodowa Letnia Szkoła  (II International Summer School - Scientific excellence - origins, research, results) przeznaczona dla doktorantów UAM. Tegoroczna edycja wydarzenia jest poświęcona źródłom  i rezultatom doskonałości naukowej.
- Zielono-niebieska infrastruktura wymaga niezagospodarowanych, wręcz półdzikich terenów. Bądźmy bliżej spontanicznej przyrody, bo bardzo się od niej oddaliliśmy. Z prof. Iwoną Markuszewską o krajobrazie emocjonalnym i nie tylko rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.