Informacja PPNT
Ruszył nabór do 14. edycji programu stypendialnego Fundacji UAM dla doktorantów!
Na początku września w Teatrze Muzycznym w Poznaniu – w ramach przeglądu „Czas na teatr” - odbyła się konferencja „Musical i historia” organizowana przez Instytut Slawistyki PAN oraz Instytuty Kulturoznawstwa oraz Filologii Polskiej UAM.
1 października ruszył nabór do kolejnej edycji flagowego programu stypendialnego Fundacji UAM! Jest on skierowany do Doktorantów wszystkich Wydziałów i Szkół Doktorskich UAM, którzy prowadzą badania z myślą o ich praktycznym zastosowaniu, w duchu zrównoważonego rozwoju.
Ewa Konarzewska -Michalak
Nowy rok akademicki zapowiada się jako niełatwy. - Czy mamy się czego obawiać? Jak pokazuje historia Uniwersytet przetrwał niejeden kryzysowy moment. Bez wątpienia przetrwa i ten - zapewniła podczas inauguracji JMR prof. Bogumiła Kaniewska.
Michalina Łabiszak
Zbudowany pomiędzy narodowościami, językami, biologią i psychoterapią, między ludźmi i przez ludzi. Utkany ich ciekawością, otwartością i wartościami podczas międzynarodowej konferencji Ciekawość buduje mosty, która odbyła się w dniach 8-11 września.
Magdalena Ziółek
Trzydziestego września na WNPID odbędą się warsztaty literackie dla licealistów, które poprowadzi wraz z Ryszardem Ćwirlejem - wielokrotnie nagradzanym autorem kryminałów retro, Anna Zborowska - studentka na WNPiD, i również wielokrotnie nagradzana autorka opowiadań.