Dr Andrea Mariani prowadzi badania, dzięki któremu pokasacyjne inwentarze kolegiów jezuickich przechowywane w Białorusi i Rosji wkrótce będą dostępne dla naukowców z kraju i zagranicy. Materiały mogą rzucić nowe światło na działalność Komisji Edukacji Narodowej.
20 stycznia o godzinie 9.30 odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UAM konferencja pt. „Ochrona zdrowia w czasach pandemii. Zagadnienia ekonomiczne, medyczne i publicznoprawne.” Swoją obecność na konferencji zapowiedziała Ewa Kopacz wiceprzewodnicząca PE.
prof. Hanna Mamzer
Sekcja Relacji Międzygatunkowych Polskiego Towarzystwa Socjologicznego rozpoczyna cykliczne wydarzenie pod nazwą Seminarium Otwarte. Pierwsze otwarte seminarium odbędzie się już 21.01.2021 roku w godzinach 18:00-20.00 na platformie zoom.
Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachęcają do przyjmowania szczepień przeciwko koronawirusowi i wspierają poglądy zbieżne z inicjatywą „Nauka przeciw pandemii".
Jagoda Haloszka
Szesnastu najlepszych studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza otrzymało tytuł BESTStudentGRANT oraz nagrodę w wysokości 5 tys. złotych, które przeznaczą na swoje pierwsze badania.
prof. Krzysztof Podemski
Zakład Socjologii Cywilizacji Wydziału Socjologii UAM organizuje konkurs pt. „Czym jest dla Ciebie udział w protestach obywatelskich?". Konkurs nawiązuje do tradycji badań pamiętnikarskich, realizowanych w Poznaniu od lat 20. XX wieku.