Magdalena Ziółek
Narodowe Centrum Nauki opublikowało na swoich stronach wyniki konkursu POLONEZ BIS 1. Wśród laureatów znalazło się czworo naukowców z UAM.
Dr Marek Kruk
W dniach od 10 kwietnia do 10 maja bieżącego roku mogliśmy uczestniczyć w niezwykle atrakcyjnej „rozgrzewce” przed Dniem Sportu na UAM. Na wzór ubiegłego roku SWFiS UAM zaproponowało całemu środowisku akademickiemu aktywność sportową pod hasłem: WIOSENNY rozRUCH NA UAM.
Dzień Kultury Koreańskiej 2022 uczcił 19. rocznicę powstania filologii koreańskiej na UAM - najlepszej koreanistyki w Polsce. Bogaty program artystyczny przygotowany przez studentki zachwycił zebraną w Auli Lubrańskiego publiczność.
Magdalena Ziółek
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło dziś późnym popołudniem laureatów konkursów OPUS 22 i SONATA 17. Wśród nich znalazło się 28 naukowców z UAM: 15 w ramach konkursu OPUS i 13 w ramach SONATY.
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM
Na 23 i 24 maja zaplanowana została kulminacja obchodów 10-lecia Wydziału Anglistyki na UAM.
Prof. UAM Iwona Kasperska
Julia Brzózka, studentka II roku studiów magisterskich na kierunku Tłumaczenie ustne (Wydział Neofilologii) jest tłumaczką dziennika Aleksa Mayera, Auschwitz, 16 marca 1945 (wyd. Le Manuscrit). Książka, została zaprezentowana w BU.