Aktualności

Fotografia w nagłówku
Szymon Zdziebłowski
Pierwsze monumentalne grobowce megalityczne sprzed kilku tysięcy odkryto w Wielkopolsce dopiero w XXI w. Zdaniem archeologów jest ich jednak zdecydowanie więcej, dlatego rozpoczęli ich poszukiwania. Pierwsze wyniki prac naukowców z UAM są obiecujące.
Fotografia w nagłówku
Anna Borowiak
25 czerwca w dawnym Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas kierunek filologia koreańska otrzymał dwa Certyfikaty Akredytacyjne ─ za studia I oraz II stopnia. Ponadto studiom I stopnia przyznano Wyróżnienie Nadzwyczajne „Laur Europejski”.
Fotografia w nagłówku
Biuro Prasowe UAM
Jeszcze do jutra 23 lipca kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie mają czas na potwierdzenie chęci studiowania na danym kierunku i przekazanie dokumentów.
Fotografia w nagłówku
prof. Bogumiła Kaniewska
- UAM jest i będzie uniwersytetem dla wszystkich – list Rektor UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej
Fotografia w nagłówku
Aleksy Szymkiewicz
- Szczepienia przeciwko koronawirusowi stworzyły zarówno szansę na przywrócenie festiwali do życia, jak i stały się zarzewiem konfliktu - pisze Aleksy Szymkiewicz, doktorant w Instytucie Antropologii i Etnologii, który bierze udział w projekcie “Festiwalizacja wartości".
Fotografia w nagłówku
Dr Jamila Oueslati
O nieśmiertelności światowego dziedzictwa kulturowego dzieła Alf layla wa layla (dosłownie: tysiąc i jedna noc) przekonał nas prof. dr hab. Sherif Elgayyar, który w ramach cyklu Wykładów Naukowych Instytutu Etnolingwistyki UAM wygłosił wykład pod takim właśnie tytułem.