prof. Maciej Walkowski
Pandemia wirusa SARS- CoV- 2 i będącej jej następstwem choroby układu oddechowego COVID 19 oznacza nie tylko poważny kryzys zdrowotny i humanitarny, ale także – szczególnie w dłuższej perspektywie – kryzys gospodarczy i finansowy, z groźbą pojawienia się długotrwałej recesji włą
Joanna Matuszczak-Świgoń
Na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki UAM odbyła się Ogólnopolska E-Konferencja Naukowa pt. Doświadczanie pandemii COVID-19 w Polsce. Konferencja odbyła się w formule zdalnego dostępu za pomocą rozwiązań MS Teams.
Jagoda Haloszka
Agnieszka Nymś-Górna jest laureatką Stypendium im. dr. Jana Kulczyka. Doktorantka przygotowuje równolegle dwie rozprawy doktorskie. Jedną z socjologii, a drugą z pedagogiki. Z Agnieszką Nymś-Górną rozmawia Jagoda Haloszka.
Magdalena Ziółek
25 września w Auli Lubrańskiego Collegium Minus odbył się benefis prof. Jacka Gulińskiego. Okazją była 70 rocznica urodzin a także jubileusz 45-lecia pracy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Ewa Konarzewska -Michalak
Równonoc jesienna oznacza trzecie z kolei przesilenie w roku. - To przesilenie było elementem zakończenia, podsumowania tego, co się dotychczas wydarzyło. Od ilości plonów zależało, jak wyglądała jesień, zima i wczesna wiosna - wyjaśnia antropolog prof. Anna Weronika Brzezińska.
COVID-19. Uczeni opublikowali pierwsze wyniki badań w czasopiśmie Science, które wskazują, że geny wpływają na przebieg choroby wywołanej przez wirus SARS-CoV-2. W badaniach The COVID Human Genetic Effort uczestniczy dr Paweł Zawadzki z zespołem naukowców.