Ogólnouniwersyteckie

Fotografia w nagłówku
redakcja
Jak będzie wyglądał UAM za 10 lat? - odpowiedź na to pytanie znajdzie się w Strategii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na lata 2020-2030. Właśnie rozpoczęły się konsultacje nad przygotowanym dokumentem.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Ze smutkiem zawiadamiamy, że odszedł wielki przyjaciel UAM, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego w latach 2012-2020 prof. dr hab. Edward Włodarczyk. W 1969 ukończył studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UAM . Tu uzyskał kolejno stopnie naukowe...
Fotografia w nagłówku
redakcja
Pięknych Świąt Wielkanocnych i zdrowia po horyzont Wszystkim i Każdemu z osobna życzy redakcja Życia Uniwersyteckiego
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Trzy lata temu rozmawialiśmy na łamach ŻU z dr. Bartłomiejem Graczykowskim z Wydziału Fizyki, dziś już profesorem UAM. Obecnie wracamy do tematu badań nanomechanicznych hybrydowych membran fotomechanicznych.
Fotografia w nagłówku
Biuro Prasowe UAM
Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nadał tytuł doktora honoris causa profesorowi Jean-Marie Lehnowi – laureatowi Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, jednemu z najwybitniejszych uczonych.
Fotografia w nagłówku
Prof. Artur Stefankiewicz
Prof. Artur Stefankiewicz odpowiada na pytanie czy media społecznościowe mogą służyć promocji publikacji badań naukowych i wpływać na zwiększenie ich cytowalności.