Ogólnouniwersyteckie

Fotografia w nagłówku
prof. Andrzej Lesicki
W dniach 6-7 kwietnia odbyło się VI zwyczajne posiedzenie Senatu UAM. Było ono – wbrew nazwie – zupełnie niezwyczajne, jeśli wziąć pod uwagę tryb, w jakim zostało przeprowadzone – tryb zdalny. W ten właśnie sposób podjęto wszystkie uchwały, w tym tę o zmianie Statutu UAM. Najistotniejsza z...
Fotografia w nagłówku
Małgorzata Rybczyńska
20 pokoi w Zespole Pałacowo-Parkowym w Gułtowach koło Poznania czeka w gotowości na przyjęcie pracowników Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu udostępni je nieodpłatnie.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Jesteś maturzystą? Przed Tobą czas decyzji i zmian? Wiesz już, jak ma wyglądać Twoja przyszłość? Wciąż masz wątpliwości: jaką wybrać uczelnię i czy wymarzony kierunek jak na pewno dla Ciebie?
Fotografia w nagłówku
Redakcja/Biuro Prasowe
Po raz pierwszy w swojej historii Kapituła Stypendiów im. Jana Kulczyka obradowała zdalnie. W piątek 3 kwietnia wybrano laureatów – 50 studentów UAM, obywateli Ukrainy, którzy wzorem ubiegłych lat, otrzymają jednorazowe stypendium w wysokości 3 000 zł.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Koronawirus. Prof. Wojciech Maksymowicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wygłosił komunikat skierowany do zagranicznych studentów, którzy przebywają w Polsce podczas pandemii. Film jest dostępny na Facebooku.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Z Joanną Maruszczak, przewodniczącą Samorządu Studenckiego UAM rozmawia Jagoda Haloszka.