Ogólnouniwersyteckie

Fotografia w nagłówku
redakcja
Po raz 14. przyznano stypendia dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy podjęli studia na poznańskich uczelniach. W tym roku akademickim ze wsparcia naukowego skorzysta piętnastu studentów z UAM.
Fotografia w nagłówku
opr. red
Stypendia przyznawane są studentom i doktorantom za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uwzględniana jest również sytuacja materialna kandydatów.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Miliony. Naprawdę miliony stron. Trudno, żeby było inaczej, skoro z górką lat 70. I to byłby koniec tej historii, gdyby nie fakt, że napisali ją ludzie, którzy tworzyli Zakład Graficzny UAM. Dodajmy, że zamknięty.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Prof. Hieronim Maciejewski, nowy szef Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego 
przejął ,,firmę’’ po prof. Jacku Gulińskim. Była to zmiana ze wszech miar naturalna. Panowie pracowali ze sobą od samego początku PPNT i jak sami przyznają, ich naukowa genealogia wywodzi się...
Fotografia w nagłówku
redakcja
Najnowszy numer „Życia Uniwersyteckiego” poleca się do czytania na listopadowe długie wieczory. Miesięcznik jest już dostępny na naszej stronie: uniwersyteckie.pl. Zapraszamy do lektury.
Fotografia w nagłówku
prof. Jacek Guliński
Profesora Jacka Gulińskiego poprosiliśmy o opinię, jak jego zdaniem będzie wyglądał UAM za niecałe dziesięć lat. Tym razem, profesor znany z ciętego języka, pozwolił sobie na niecodzienną wizję, która zapewne u jednych wywoła konsternację, a u innych rozbawienie. Ocenę...