Ogólnouniwersyteckie

Fotografia w nagłówku
redakcja
- Chcemy Wam opowiedzieć o najważniejszej ustawie w Państwie, o prawie, które ma największą moc. To Konstytucja, najważniejsza umowa, którą stworzyli ludzie – tymi słowami, prof. Waldemar Kuligowski otwiera najnowszą produkcję Uniwersyteckiego Studia Filmowego.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Senat przyjął dzisiaj jednogłośnie Strategię dla UAM na lata 2020-2030. - To jest prezent dla naszego Uniwersytetu w 102 rocznicę jego urodzin – mówiła otwierając nadzwyczajne obrady Senatu UAM Pani Rektor prof. Bogumiła Kaniewska.
Fotografia w nagłówku
Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu Dzień Sportu UAM – online! Zachęcamy, aby w sportowym stroju i z butelką wody pod ręką spotkać się i wspólnie czerpać radość z ruchu z każdego miejsca w Polsce. Przygotowaliśmy dla społeczności naszego uniwersytetu cykl zajęć...
Fotografia w nagłówku
Dziś mijają 102 lata od powstania Uniwersytetu Poznańskiego. O pierwszym rektorze, jego życiu i dążeniu do uruchomienia poznańskiej uczelni z biografem Heliodora Święcickiego, profesorem Michałem Musielakiem rozmawia Krzysztof Smura
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Poznańska Nagroda Literacka 2021 – laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza został Jan Gondowicz, tłumacz, krytyk literacki, eseista i wydawca. Nominacje do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka otrzymali: Igor Jarek, Katarzyna Szweda i Urszula Honek.
Fotografia w nagłówku
prof. Marek Kwiek
O powstawaniu globalnej superligi uczelni badawczych, czyli dlaczego warto być wśród 1000 najlepszych uczelni na świecie?