Ogólnouniwersyteckie

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Na każdym wydziale UAM powołany zostanie koordynator do spraw współpracy z EPICUR-em. Każdy z wydziałów ma też przedstawić listę wspólnych przedsięwzięć jakie realizuje z jednostkami wchodzącymi w skład konsorcjum. W Sali Senatu UAM odbyła się uroczysta inauguracja i przedstawiono nie tylko drogę...
Fotografia w nagłówku
Filip Czekała
Jak informuje Urząd Miasta Poznania rozstrzygnięto przetarg na budowę Centrum Szyfrów Enigma. Realizacją inwestycji zajmie się konsorcjum firm w składzie ATREM S.A., Firma Budowlana Eugeniusz Dota oraz New Amsterdam Sp. z o. o.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
W Brukseli odbyła się inauguracja konsorcjum EPICUR, w skład którego wchodzą uczelnie z Polski, Francji, Niemiec, Austrii, Holandii i Grecji. Tym samym rozpoczął się program pilotażowy, który potrwa trzy lata. W Inauguracji wzięła udział delegacja UAM z Rektorem Andrzejem Lesickim na czele.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Andrzej Witkowski decyzją Zarządu Międzynarodowej federacji Szermierczej (FIE) będzie pełnił funkcję sędziego szermierczego podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. O tym, jak zostać sędzią i czy szermierka była dla niego zawsze najważniejsza, rozmawia Jagoda Haloszka.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Z inicjatywy JM Rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego i dzięki wsparciu Santander Universidades, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza ogłasza drugą edycję konkursu IDEAMU.
Fotografia w nagłówku
Anna Ciamciak
W Poznańskim Parku naukowo Technologicznym wręczone zostały stypendia dla doktorantów UAM. To kolejna edycja wyróżnień. W tym roku na stypendia PPNT przyznano 165 tysięcy złotych, a na liście stypendystów znalazło się 11 młodych naukowców.