Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

Krzysztof Smura
Liczby, liczby, liczby. 140 tysięcy analiz, 120 tysięcy datowań, 50 próbek dziennie, 10 tysięcy w roku. Dziewięcioosobowy zespół. Teraz do tego zestawienia doszła kolejna liczba. 20 lat pracy Poznańskiego Laboratorium Radiowęglowego, którego szefem jest prof. Tomasz Goslar
Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego
Poznaliśmy laureatów VII edycji Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego za najlepszą pracę magisterską z zakresu turystyki. Pierwsze i drugie miejsce zajęli absolwenci UAM z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych.
W najnowszym raporcie IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change) “Climate Change 2021, The Physical Science Basis” opublikowanym w sierpniu 2021 r. powołano się na artykuł naukowców z Pracowni Ekologii Zmian Klimatu, Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.
- Zielono-niebieska infrastruktura wymaga niezagospodarowanych, wręcz półdzikich terenów. Bądźmy bliżej spontanicznej przyrody, bo bardzo się od niej oddaliliśmy. Z prof. Iwoną Markuszewską o krajobrazie emocjonalnym i nie tylko rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Magdalena Ziółek
Prof. UAM Alina Zajadacz z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM uczestniczy w projekcie „UNESCO sites – balanced and sustainable tourism development”, którego celem jest wyznaczenie wspólnej strategii zarządzania dla obiektów UNESCO.
Prof. Grzegorz Rachlewicz
Wiadomość o uzyskaniu wyróżnienia dla kierunków geografia oraz turystyka i rekreacja prowadzonych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza bardzo nas ucieszyła i stała się potwierdzeniem właściwych działań, jakie są realizowane w celu zapewnienia jakości kształcenia.