Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

Krzysztof Smura
Z prof. Beatą Medyńską-Gulij kierownikiem Zakładu Kartografii i Geomatyki UAM rozmawia Krzysztof Smura.
Krzysztof Smura
To nie ma być kazanie, ale to Kazanie otwiera przed nami historie nie z tej ziemi. I to z niej one pochodzą (a konkretnie z osadów torfowiska). Niewielkie torfowisko opodal Pobiedzisk uzupełnia naszą wiedzę o miejscu skąd nasz ród i daje świadectwo, że historia nie kłamie.
"Korona Gór Polski 3D" to nowy serwis, który pod opieką dr. inż. Łukasza Halika z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, opracowali studenci z kartografii i geomatyki (WNGiG). Serwis dedykowany jest na smartfony i polecany wszystkim tym, którzy lubią górskie wędrówki.
Dr Izabela Szuman, prof UAM Marek Ewertowski
Międzynarodowa grupa naukowców, kierowana przez dr Izabelę Szuman z Zakładu Geomorfologii na WNGiG UAM, przez kilka lat pracowała jako geo-detektywi, prowadząc „śledztwo”, którego celem było wyjaśnienie zachowania mas lodowych nasuwających się na Wielkopolskę.
Dr Katarzyna Marcisz
Dr Katarzyna Marcisz: - Wiele publikuję w dużej mierze dzięki temu, że na studiach doktoranckich trafiłam do bardzo prężnie działającej grupy naukowej prof. Mariusza Lamentowicza. Można powiedzieć, że miałam uprzywilejowany start.
Magdalena Ziółek
Jeśli ktoś, myśląc o Arktyce, ma przed oczami bezkresną przestrzeń pokrytą śniegiem i skutą lodem, niech porzuci te wyobrażenia. Ten pejzaż powoli przemija. Dla badaczki tundry, dr Agaty Buchwał, Arktyka ma kolor zielony.