Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

Jak chronić torfowiska i jaką rolę odgrywają mokradła w retencji wody i gromadzeniu się węgla w zmieniającym się klimacie?
Magda Ziółek
Z prof. UAM Aliną Zajadacz z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych i Arturem Krysztofiakiem, dyrektorem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, o efekcie synergii, jaki od lat towarzyszy współpracy obu instytucji, rozmawia Magda Ziółek.
Zespół geografów z UAM opracował pionierską publikację, która wytycza i szczegółowo opisuje mikroregiony fizycznogeograficzne województwa wielkopolskiego. Kompleksowa wiedza o nowych jednostkach przyrodniczych będzie służyła w pierwszym rzędzie ochronie krajobrazu i środowiska.
GIS Day Poznań, czyli święto geoinformacji w Poznaniu przyciągnęło w mury Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych setki uczniów, nauczycieli i entuzjastów Systemów Informacji Geograficznej.
Siódma edycja Geopraktyk była testem hartu ciała i ducha, tak samo jak odpowiedzialności za grupę. Trzytygodniowy egzamin w Indonezji ekipa zdała koncertowo, mimo że tworzący ją ludzie wcześniej się nie znali.
Z Marią Sznajder, prezeską Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. St. Pawłowskiego (SKNG), rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.