Wydział Matematyki i Informatyki

Fotografia w nagłówku
Redakcja/Biuro Prasowe
W Sali Senatu UAM miała dzisiaj miejsce szczególna uroczystość. Ogłoszono nazwiska laureatów konkursu na międzywydziałowe projekty badawcze w Szkole Nauk Ścisłych (Wydział Chemii, Fizyki oraz Matematyki i Informatyki)
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Z dr. Bartłomiejem Przybylskim z Wydziału Matematyki i Informatyki o nowym matematyczno-informatycznym podcaście rozmawia Krzysztof Smura.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
123 dni – tyle na Wydziale Matematyki i Informatyki zajęło wdrożenie systemów informatycznych, które znacząco usprawniły działanie tej jednostki. Co istotne, nowe rozwiązania zostały częściowo oparte o ogólnodostępne narzędzia informatyczne funkcjonujące na UAM od dawna.
Fotografia w nagłówku
dr inż. Michał Ren
- W mojej pracy dydaktycznej staram się zawsze pamiętać, jak rzeczy wyglądały z drugiej strony katedry i przygotowywać zajęcia tak, jak chciałem żeby wyglądały, kiedy byłem studentem - mówi dr inż. Michał Ren z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Akademia Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych (AlTech) to projekt , którego celem jest uruchomienie na pięciu polskich uczelniach programu studiów kształcących specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Prof. Michał Karoński z Wydziału Matematyki i Informatyki, jeden z twórców NCN, a obecnie członek elitarnego grona w IC ERC opowiada o systemie grantowym w Polsce i Europie, matematyce dyskretnej i zagrożeniach dla polskiej nauki. Rozmawia z nim Krzysztof Smura.