Wydział Matematyki i Informatyki

Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
123 dni – tyle na Wydziale Matematyki i Informatyki zajęło wdrożenie systemów informatycznych, które znacząco usprawniły działanie tej jednostki. Co istotne, nowe rozwiązania zostały częściowo oparte o ogólnodostępne narzędzia informatyczne funkcjonujące na UAM od dawna.
Fotografia w nagłówku
dr inż. Michał Ren
- W mojej pracy dydaktycznej staram się zawsze pamiętać, jak rzeczy wyglądały z drugiej strony katedry i przygotowywać zajęcia tak, jak chciałem żeby wyglądały, kiedy byłem studentem - mówi dr inż. Michał Ren z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Akademia Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych (AlTech) to projekt , którego celem jest uruchomienie na pięciu polskich uczelniach programu studiów kształcących specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Prof. Michał Karoński z Wydziału Matematyki i Informatyki, jeden z twórców NCN, a obecnie członek elitarnego grona w IC ERC opowiada o systemie grantowym w Polsce i Europie, matematyce dyskretnej i zagrożeniach dla polskiej nauki. Rozmawia z nim Krzysztof Smura.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Co miesiąc, dokładnie o tym samym czasie, dociera do redakcji biała koperta, formatu A5, starannie zaklejona, z nienagannie zaadresowanym frontem. I tak do wielu, wielu lat … „Życie Uniwersyteckie” przez ten czas wielokrotnie zmieniało adres; nadawca jednak niestrudzenie odnajdywał je na mapie...
Fotografia w nagłówku
forum akademickie
Prof. Michał Karoński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został członkiem sześcioosobowego Identification Committee European Research Council. Komitet ma za zadanie przedstawić kandydatów do nowej Rady Naukowej ERC.