Wersja kontrastowa

Studenci i nauczyciele z Pilzna na Wydziale Historii UAM

Studenci z Pilzna w Poznaniu Fot. Piotr Namiota
Studenci z Pilzna w Poznaniu Fot. Piotr Namiota
Obraz
red

W dniach od 20 do 27 listopada 2022 r. na Wydziale Historii UAM przebywała 16-osobowa grupa studentów i nauczycieli z Wydziału Pedagogicznego Zachodnioczeskiego Uniwersytetu w Pilźnie (Czechy) pod opieką doc. Naděždy Morávkovej i prof. Danuty Konieczki-Śliwińskiej.

 

W ramach umowy podpisanej pomiędzy naszymi uczelniami i pod patronatem Ministerstwa Edukacji, Młodzieży i Sportu Republiki Czeskiej – odbywali oni staż dydaktyczny (pobyt studyjny) na kierunku historia. Spotkali się z Dziekanem WH prof. Józefem Doboszem i Prodziekan ds. studenckich prof. Katarzyną Balbuzą. Uczestniczyli w różnych formach zajęć, m.in. w wykładach prof. Violetty Julkowskiej, prof. Krzysztofa Marchlewicza i prof. Józefa Dobosza, w warsztatach z przeglądu źródeł dr Miłosza Sosnowskiego, laboratorium psychologicznym dr Justyny Strykowskiej-Nowakowskiej oraz ćwiczeniach prowadzonych przez prof. Danutę Konieczkę-Śliwińską. Zwiedzali także budynek Collegium Historicum wraz z nowoczesną biblioteką i spotkali się ze studentami Sekcji Edukacji Historycznej i Dydaktyki Historii Studenckiego Koła Naukowego Historyków im. G. Labudy. Jeden dzień spędzili w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 67 w Poznaniu, uczestnicząc w lekcjach i w spotkaniu z Beatą Celczyńską-Piętką – dyrektorką Szkoły.

W wolnym czasie zwiedzali nasze miasto i liczne muzea, m.in. Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956. Zapoznali się także z zasobami Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu (o których opowiedziała im mgr Żaneta Szerksznis) oraz Muzeum UAM (podczas prelekcji dr Marty Kalisz-Zielińskiej). Nasi goście z Czech z zaciekawieniem obserwowali, jak studiują ich koleżanki i koledzy na UAM. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, dyskutowali i dzielili się swoimi doświadczeniami. Byli pod wrażeniem nowoczesnej infrastruktury Kampusu Morasko. Nie zraziły ich nawet liczne remonty w Poznania.

Wydarzenia Wydział Historii

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.