Konferencja Zmiany klimatu i ich środowiskowe konsekwencje

Konferencja Zmiany klimatu i ich środowiskowe konsekwencje, fot. freepik.com
Obraz

Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w dniach 23-25 września 2024 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Zmiany klimatu i ich środowiskowe konsekwencje". Konferencja organizowana jest przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Zakład Meteorologii i Klimatologii oraz Pracownia Badań Kriosfery), Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geofizycznego, Komitet Nauk Geograficznych Polskiej Akademii Nauk oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Pierwszego dnia odbędą się trzy dyskusje panelowa pt.: Przyczyny współczesnej zmiany klimatu, Wpływ zmiany klimatu na środowisko, Społeczne aspekty współczesnej zmiany klimatu w kontekście jej zapobiegania i adaptacji do zmiany.

Konferencja Zmiany klimatu i ich środowiskowe konsekwencje

Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację najnowszych osiągnięć z nowoczesnych nurtów nauk atmosferycznych, dotyczących współczesnej zmiany klimatu i występowania ekstremalnych zdarzeń meteorologicznych oraz osiągnięć w interdyscyplinarnych badaniach naukowych związanych z konsekwencjami i adaptacją do zmian środowiskowych.

W konferencji wezmą udział naukowcy z licznych ośrodków naukowych z Polski oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie: www.klimat2024.amu.edu.pl.

Wydarzenia Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych