Stypendia dla młodych badaczy. Nagrodzono trzy osoby z UAM

Dziś w Urzędzie Miasta Poznania wręczono Stypendia dla młodych badaczy z poznańskiego środowiska naukowego. Stypendia zdobyli: Małgorzata Bołt, Maciej Główczyński i Michalina Kowala z UAM.

Na konkurs wpłynęło 86 wniosków, w tym 68 o Stypendium i 18 o Nagrodę Naukową Miasta Poznania. Decyzją Kapituły przyznano 12 Stypendiów dla młodych badaczy oraz jedną Nagrodę Naukową.

Stypendia dla młodych badaczy otrzymały trzy osoby z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu:

1. Małgorzata Bołt, doktorantka, (Wydział Chemii) - za wybitne osiągnięcia naukowe oraz badania w dziedzinie katalizy i chemii metaloorganicznej.
  2. Dr inż. Maciej Główczyński, (Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej) -  za oryginalny dorobek naukowy poświęcony relacjom między człowiekiem, miejscem oraz technologiami, w tym innowacyjne badania dotyczące wpływu technologii cyfrowych, szczególnie mediów przestrzennych, na proces cyfrowego wytwarzania miejsc.
  3. Michalina Kowala, doktorantka, (Wydział Prawa i Administracji) - za wyróżniającą się aktywność naukową na arenie międzynarodowej oraz dorobek naukowy w zakresie badania praw użytkowników na platformach internetowych.

Stypendystki i Stypendyści otrzymają jednorazowe wypłaty w wysokości 10.000 zł.

Nazwisko Laureata Nagrody Naukowej Miasta Poznania zostanie oficjalnie ogłoszone podczas uroczystej sesji Rady Miasta Poznania 29 czerwca 2023 r.

Wydarzenia Wydział Chemii Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej Wydział Prawa i Administracji