7th FLUORINE DAYS na Wydziale Chemii

Na Wydziale Chemii rozpoczęło się Międzynarodowe Sympozjum 7th FLUORINE DAYS

Konferencja,  w której uczestniczą naukowcy z całego świata, po raz pierwszy zagościła do Polski. Motywem przewodnim jest FLUOR, jednak tematyka prezentowanych w Poznaniu tematów, pokrywa praktycznie wszystkie aspekty chemii (w tym ważne zagrożenia środowiskowe, aspekty chemii leków, nie zapominając o syntezie i nowych materiałach).

Sympozjum adresowane jest do naukowców i badaczy ze „społeczności fluoroorganicznej” wywodzących się zarówno ze środowiska akademickiego, jak i przemysłu.

Jak piszą organizatorzy głównym celem spotkania jest wymiana nowych „fluorowanych” idei. Co ciekawe formuła tego sympozjum została ukształtowana w ostatnich latach w trakcie spotkań, które odbyły się w Perugii (Włochy, 2001 i 2010), w Walencji (Hiszpania, 2012), w Bordeaux (Francja, 2014), w Bremie (Niemcy, 2016) i ostatnio w Nanjing (Chiny, 2018). Następne spotkanie w serii: 8th  FLUORINE DAYS odbędzie się w Nagoya, (Japonia) w 2026 roku.

Szczegóły na stronie internetowej:

www.fluorine2023.com

Nauka Wydział Chemii