II Symposium on Polydopamine na Wydziale Chemii

Obraz

11 października rozpoczęło się II Symposium on Polydopamine na Wydziale Chemii UAM. Konferencja poświęcona jest najnowszym osiągnięciom w prężnie rozwijającym się obszarze chemii materiałów, biomateriałów i polimerów, a także ich zastosowaniu w medycynie, katalizie oraz  wytwarzaniu imagazynowaniu energii.

Symposium on Polydopamine jest odpowiedzią na oczekiwania środowiska naukowego zajmującego się chemią katecholową, które potrzebuje miejsca wymiany myśli i doświadczeń w tej tematyce. Wydarzenie zgromadziło wybitnych naukowców - specjalistów w omawianych dziedzinach z Europy (Polska, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, Francja), Chin, USA i Korei Południowej. Chairmanem konferencji jest prof. UAM dr hab. Radosław Mrówczyński.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny współorganizuje Symposium on Polydopamine, które swoim patronatem objęli: JMR prof. Bogumiła Kaniewska oraz Polskie Towarzystwo Chemiczne. Wydarzenie otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach projektu „Doskonała Nauka II”.