Naukowe Koło Chemików ma 100 lat!

Obraz

W Sali Lubrańskiego Collegium Minus, dziś (13.10) zainaugurowane zostały obchody 100-lecia Naukowego Koła Chemików na Wydziale Chemii UAM.

- Misją NKCh UAM była i jest integracja środowiska studenckiego, ludzi chcących zgłębiać wiedzę z zakresu nauk chemicznych i pokrewnych, popularyzować ją a także wymieniać się cennymi doświadczeniami - piszą organizatorzy jubileuszu.

zob. Naukowe Koło Chemików zaraża entuzjazmem

Wydarzenie obchodów tej okrągłej rocznicy zainaugurowane zostało uroczystością w Sali Lubrańskiego oraz  kolacją z zaproszonymi gośćmi oraz osobami tworzącymi NKCh UAM w ostatnich latach działalności.

Kolejnego dnia planowane jest sympozjum na Wydziale Chemii UAM podczas którego wysłuchać będzie można prezentacji dotyczących obecnej pracy zawodowej honorowych członków koła oraz wspomnień z czasów studenckich. Wszystko dopełni odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz pokaz doświadczeń chemicznych. Celebracja pięknej rocznicy działalności Koła, które już od niemal wieku skupia tak liczne grono pasjonatów chemii, będzie doskonałą okazją do dyskusji naukowej, wspólnych wspomnień oraz inspiracją do podejmowania nowych, ambitnych działań.

Jak zapowiadają organizatorzy w obchodach brać udział będą najzdolniejsi studenci, doktoranci oraz pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza jak również znakomici naukowcy z całego świata, których wspólnym mianownikiem jest członkostwo w prężnie działającym Naukowym Kole Chemików UAM.

Wydarzenia Wydział Chemii