UAM w Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN

Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej
Obraz

Silna reprezentacja UAM w Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN w kadencji 2023-2026

Prezydium Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN podjęło decyzję w sprawie składu osobowego Zespołów Problemowych Komitetu w kadencji 2023-2026. Nasz Uniwersytet będzie reprezentowany w każdym z Zespołów przez pracowników Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej:

•             Zespół ds. obszarów miejskich i metropolitalnych

prof. Tomasz Kaczmarek

prof. Łukasz Mikuła – zastępca przewodniczącego

•             Zespół ds. wielkoskalowych projektów infrastrukturalnych

dr Radosław Bul

dr Tomasz Kossowski

•             Zespół ds. obszarów wiejskich

prof. Ewa Kacprzak

•             Zespół ds. przestrzennego wymiaru krajowych i europejskich polityk publicznych

dr Bartłomiej Kołsut

dr Robert Perdał

•             Zespół prawno-urbanistyczny

dr Paweł Motek

dr inż. Przemysław Ciesiółka

Warto w tym miejscu przypomnieć, że funkcję wiceprzewodniczącego Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN w kadencji 2023-2026 pełni dziekan Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej prof. Paweł Churski.

Mając na uwadze rolę Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN w podejmowaniu debat naukowych związanych z poszukiwaniem najlepszych rozwiązań z zakresu zintegrowanego planowania rozwoju oraz doskonaleniem metodologii z zakresu planowania przestrzennego i prowadzenia polityki regionalnej wybór naszych koleżanek i kolegów należy postrzegać jako bardzo istotne wzmocnienie pozycji naszego Uniwersytetu w krajowej dyskusji na temat wyzwań rozwojowych naszego kraju i ich konsekwencji przestrzennych.

Wydarzenia Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej