Wersja kontrastowa

Rozpoczęły się Dni Planisty 2019

Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych rozpoczęły się Dni Planisty. Tegoroczna tematyka spotkania obejmuje małe miasta i obszary wiejskie. Zasadniczym celem konferencji jest przedstawienie wyników badań naukowych studentów i doktorantów z dziedziny gospodarki przestrzennej, urbanistyki, ruralistyki, architektury, socjologii, geografii społeczno-ekonomicznej, oraz dziedzin pokrewnych.

Konferencja „Dni Planisty: Małe miasta i obszary wiejskie” została podzielona na 4 panele. Pierwszy z nich dotyczy tematyki związanej z transformacją, podczas drugiego będzie mowa o przestrzeni. Panel trzeci charakteryzuje się problematyką transportową, a czwarty, czyli ostatni, nawiązuje do pojęcia tożsamości. Podczas pierwszego dnia konferencji odbędzie się również sesja posterowa. Natomiast następnego dnia będą miały miejsce warsztaty z oprogramowania SketchUp, które zostaną przeprowadzone przez ProGrupa.

-Cieszę się, że uczestniczę w konferencji organizowanej przez studentów, którzy mogą wymienić się spostrzeżeniami  z profesorami czy doktorami, którzy pracują na Wydziale. Jednym z przewijających się wątków tej konferencji jest idea Slow Cities, która pozwoli na stworzenie miast przyjaznym mieszkańcom, które odbiegają od tego co cechuje dzisiejsze czasy, czyli pościgu za wszystkim - mówił Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki.

Czytaj także: Mamy to! Petuniabukta w projekcie INTERACT.

Podczas ceremonii otwarcia zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu "Zielony Zakątek". Zadanie polegało na zaproponowaniu przez kilkuosobowe zespoły studenckie koncepcyjnych rozwiązań projektowych zagospodarowania terenu położonego w pobliżu budynków Collegium Geographicum i Collegium Geologicum. Prace projektowe poprzedziła wizja w terenie i analiza aktualnych uwarunkowań.

I miejsce zajęła praca autorstwa Aleksandry Pasiewicz, Larinii Polczyńskiej, Alicji Różewickiej, Aleksandry Walorczyk. Na II miejscu uplasował się projekt, którego autorami byli: autorstwa Magdaleny Rentflejsz, Agaty Schmidt, Agnieszki Zatowki. Natomiast III miejsce zajęli  Dominika Banul, Łukasz Frączak, Paweł Obłażewicz.

Nauka Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.