Wersja kontrastowa

Prof. Mirosław Pawlak i WP-A UAM mogą mówić o sukcesie

profesor Mirosław Pawlak
profesor Mirosław Pawlak
Obraz

Prof. Mirosław Pawlak, ale i WP-A w Kaliszu może mówić o sukcesie. Wydawane w Kaliszu, Studies in Second Language Learning and Teaching jest indeksowane w bazie Web of Science

Miło nam poinformować, że czasopismo Studies in Second Language Learning and Teaching (SSLLT), wydawane przez Zakład Filologii Angielskiej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu, spełniło niezbędne kryteria i jest obecnie indeksowane w prestiżowej bazie Web of Science (Clarivate Analytics), a ściślej mówiąc w dwóch jej podbazach, tj. Social Sciences Citation Index (Linguistics) oraz Current Contents/Social & Behavioral Sciences (Communication). Oznacza to, że SSLLT powinno zostać uwzględnione w czerwcu 2021 roku w wykazie Journal Citation Reports i orzymać tzw. Journal Impact Factor (IF).

Jest to bez wątpienia ogromne wyróżnienie dla czasopisma, które ukazuje się zaledwie od dziesięciu lat, a zdobyło tak duże uznanie na arenie międzynarodowej. Dowodem tego uznania jest też fakt, że w SSLLT swoje teksty publikują największe autorytety w dziedzinie badań nad uczeniem się i nauczaniem języka obcego z całego świata, wybitni naukowcy gościnnie redagują numery specjalne, a członkowie Rady Redakcyjnej i recenzenci to bez wyjątku wybitni specjaliści w tym obszarze.

Założycielem i redaktorem naczelnym czasopisma Studies in Second Language Learning and Teaching jest profesor Mirosław Pawlak (WP-A UAM w Kaliszu), a funkcje redaktorów pełnią dr Jakub Bielak (WP-A UAM), dr Mariusz Kruk (Uniwersytet Zielonogórski) oraz prof. Aleksandra Wach (WA UAM).

Czytaj też: Radarem w rasizm i ksenofobię

Nauka Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.