WP-A UAM wesprze Miejską Bibliotekę Publiczną

fot. A. Gola-Frątczak

Zakład Arteterapii WP-A UAM wesprze Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu w pracach nad stworzeniem pokoju terapeutycznego dla dzieci w Filii nr 3 MBP.

27 marca odbyło się na WP-A UAM spotkanie przedstawicielek Biblioteki z naszymi adiunktami i terapeutkami. Pomogą one bibliotekarzom stworzyć profesjonalny pokój do zabawy i edukacji dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, podpowiadając konieczne zakupy, ale także dostarczając specjalistyczne wyposażenie na mocy porozumienia z fundacjami i stowarzyszeniami terapeutów. Przewiduje się także konkretne zajęcia warsztatowe dla dzieci i rodziców, prowadzone przez Koło Naukowe Arteterapeutów na WP-A.

Zobacz: Wiosna Przybosia w Poznaniu

Ze strony WP-A udział wzięły: dr Justyna Leszka – pedagog specjalny, logopeda, terapeuta dzieci z zaburzeniami rozwoju, dyrektor Ośrodka Diagnozy i Terapii Fundacji "Nowa Nadzieja" oraz dr Anita Stefańska – pedagog artystyczny, oligofrenopedagog, dyplomowany arteterapeuta, instruktor teatralny, członek Zarządu Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich KAJROS, członek North American Drama Therapy Association.

fot. A. Gola-Frątczak

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu