Nie ma mowy o łączeniu z PWSZ

Fot. K.Łużyński
Obraz

Zakończyła się konferencja prasowa Dziekana WP-A UAM. Podczas spotkania z dziennikarzami prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz powiedział m.in.: Nie były i nie są prowadzone żadne rozmowy w sprawie rzekomego łączenia kaliskiego Wydziału z PWSZ w Kaliszu. Jego Magnificencja Rektor UAM, prof. dr hab. Andrzej Lesicki nie upoważniał też nikogo do tego typu konsultacji. Zgodnie z programem i działaniem Rektora, celem UAM jest wzmocnienie i zapewnienie rozwoju WP-A – który od 1 X 2018 roku stał się zarazem Filią Uniwersytetu, zgodnie z przepisami nowej Ustawy o Szkolnictwie Wyższym i Nauce, co bardzo cieszy, bowiem o taki status zabiegał już pierwszy Dziekan kaliskiej jednostki, śp. prof. dr hab. Jerzy Rubiński.

Następnie Dziekan Łuszczykiewicz przedstawił działania Uniwersytetu i Wydziału, prowadzące do przygotowania Uczelni do wejścia w skład elitarnej grupy uniwersytetów badawczych w Polsce oraz do oceny jakości naukowej dyscyplin w 2021 roku.

Czytaj też: Pięć teleskopów stanie w Parku Ciemnego Nieba

Wydarzenia Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu