Koncert Nic piękniejszego nad niebo...

Obraz

Koncert Kameralny pod tytułem „Nic piękniejszego nad Niebo…” odbył się w niedzielny wieczór w Sali Lubrańskiego.

Występ zorganizowany z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika stanowił część projektu stworzonego na zamówienie Ambasadora RP przy ONZ w Nowym Jorku i prezentowanego m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Wystąpili: Mariusz Monczak (skrzypce), Robert Adamczak (fortepian), Adam Michalak (tenor), Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu pod dyrekcją Beaty Szymańskiej. Koncert prowadził prof. Piotr Łuszczykiewicz.

W programie znalazły się utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki czy Achille-Claude Debussy’ego.

Podczas koncertu wręczono „Medal za zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu” dr. Markowi Lewickiemu.