Wersja kontrastowa

Kalisz. Graficzny ślad na stulecie

fot. Nadine Minzer
fot. Nadine Minzer

W wydziałowej Galerii Sztuki im. prof. Andrzeja Niekrasza jest już dostępna jubileuszowa wystawa „Graficzny ślad na sto lat UAM”, która została przygotowana celem uczczenia okrągłej rocznicy Uniwersytetu Poznańskiego. W projekcie, którego wernisaż odbył się 31 maja, wzięło udział międzynarodowe grono studentów, a pomysłodawcą i kuratorem ekspozycji jest prof. UAM dr hab. Maciej Guźniczak.

 

Twórczy gest w stronę „szacownego jubilata” uczynili zarówno studenci kaliskiego kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych, jak i ci z uczelni partnerskich – Państwowego Uniwersytetu im. Janki Kupały w Grodnie na Białorusi oraz z trzech uczelni tureckich: Çanakkale Onsekiz Mart University, Anadolu University, Dumlupınar Üniversitesi. Plastyczną wrażliwością oraz pomysłowością interpretacji ideowego tematu, wykazali się również studenci z Chin, a także osoby studiujące na WP-A w ramach programu Erasmus z St. Cyril and St. Methodius University of Veliko Turnovo(Bułgaria) i Eszterházy Károly University (Węgry). W przedsięwzięciu wzięły dodatkowo udział studentki EASP, które wywodzą się z kierunku pokrewnego na Lwowskiej Akademii Drukarstwa.

 Na wystawie można oglądać prace młodych artystów, którzy stworzyli kompozycje w preferowanych przez siebie, szlachetnych technikach graficznych, druku cyfrowym, plakacie czy animacji filmowej. Ponadto eksponowane są małe formy rzeźbiarskie (medale i statuetki) wykonane pod kierunkiem dr Beaty Koteckiej.

W inicjatywie wzięły udział pracownie artystyczne, które łączy idea multiplikacji obrazu – Pracownia Grafiki Warsztatowej (kierowana przez prof. UAM dr hab. Macieja Guźniczaka) i Pracownia Projektowania Graficznego (prowadzona przez doktor Jolantę Wdowczyk).­

Czytaj też: Profesor Mirosław Pawlak przewodniczącym FIPLV

 

 

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.