PPNT pod rękę z archeologami

PPNT i Wydział Archeologii podpisały umowę o współpracy. Fot. Beata Biniaś

22 listopada br., Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM oraz Wydział Archeologii UAM podpisali list intencyjny, którego celem jest m. in. rozwój badań naukowych.

Porozumienie o współpracy sygnowali swoimi podpisami prof. dr hab. Andrzej Michałowski - dziekan Wydziału Archeologii UAM oraz prof. dr hab. inż. Hieronim Maciejewski - dyrektor PPNT.

Strony zdeklarowały zamiar współpracy i wspieranie kadry naukowo-dydaktycznej w komercjalizacji wyników badań, a także podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Porozumienie otwiera również nowe możliwości dla studentów, oferując praktyki w murach Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

To wyraz silnej woli obu stron do podjęcia współpracy oraz wyraz nowoczesnego podejścia do nauki i edukacji, gdzie interdyscyplinarność i współpraca między różnymi sektorami stają się kluczem do innowacji i rozwoju. Wydział Archeologii UAM i PPNT FUAM razem stawiają krok w przyszłość, łącząc tradycję z nowoczesnością, naukę z praktyką, teorię z doświadczeniem.

Zaangażowanie i współpraca tych instytucji otwierają nowe horyzonty dla badań, edukacji i przedsiębiorczości, co z pewnością przyniesie korzyści dla całej społeczności naukowej i biznesowej.

Czytaj też: PPNT. Możemy służyć pomocą. Jesteśmy do dyspozycji

Wydarzenia Wydział Archeologii