Komunikacja z osobami z wadami słuchu na uczelni wyższej

Dominika Mroczek-Dąbrowska, fot. archiwum DM-D
Obraz

Dominika Mroczek-Dąbrowska z Wydziału Archeologii jest autorką publikacji  „Komunikacja z osobami z wadami słuchu na uczelni wyższej. Poradnik dla pracowników i studentów”. Broszura jest owocem projektu zrealizowanego w ramach konkursu Fund_Akcji. To pierwsza tego typu publikacja na naszej uczelni.

Poradnik ma na celu popularyzację wiedzy na temat potrzeb i problemów osób z wadami słuchu oraz wsparcie w zakresie efektywnej komunikacji na różnych płaszczyznach funkcjonowania na uniwersytecie.

Jak tłumaczy autorka, pomysł na publikację powstał na podstawie licznych rozmów ze studentami z dysfunkcją słuchu.

W poradniku znajdziemy ważne komunikaty niewerbalne, przydatne, a czasem niezbędne w komunikacji na uczelni wyższej a także przykłady dobrych praktyk

Poradnik nie tylko dotyka problemów rozumienia i znajomości języka polskiego, jako języka obcego dla osób z wadami słuchu ale także obala wiele mitów, które są wciąż obecne na uczelniach wyższych.

Poradnik

Broszura została przekazane do Biur Obsługi Studentów oraz Biur Obsługi Wydziałów UAM, a także będzie rozpowszechnienia wśród studentów.

Ludzie UAM Wydział Archeologii