Ludzie UAM

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Absolwentka Filologii Polskiej na UAM. Obecnie szefowa Pulsu Polonii, propagatorka postaci Pawła Edmunda Strzeleckiego, starająca się o nadanie statusu dziedzictwa kulturowego trasie, którą Strzelecki podążał na Górę Kościuszki. Prezeska organizacji Kosciuszko Heritage, która...
Fotografia w nagłówku
Michalina Łabiszak
Prof. Łukasz Kaczmarek z Wydziału Biologii, naukowo, ale i prywatnie, zajmuje się niesporczakami i jak sam przyznaje – ma na ich punkcie bzika. Nie jest to jednak jedyny przedmiot jego zainteresowań. Swój wolny czas poświęca także innym pasjom – grzybobraniom i robieniu...
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Magdalena Ziółek
Natalia Jędrzejczak pisze doktorat w Zakładzie Botaniki Systematycznej i Środowiskowej UAM. Naukowo interesuje się reliktową grupą paproci z rodziny nasięźrzałowatych. Oprócz działalności naukowej, jest też przyrodnikiem i etnobotaniczką.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Prof. Krystynie Paluszyńskiej-Daszkiewicz, nestorce polskiej nauki prawa przypadł w udziale życiorys, który fascynuje bogactwem przeżyć i dokonań. Odważna i błyskotliwa prawniczka uratowała wielu młodych opozycjonistów przed więzieniem.
Fotografia w nagłówku
prof. Andrzej W. Nowak
Badania State of Science Index wskazują, że pandemia wpłynęła na wzrost zaufania do nauki. Osiągnęło ono najwyższy poziom, odkąd prowadzone jest badanie i wyniosło ok. 91 proc. Skąd więc tyle nieufności do szczepień?
Fotografia w nagłówku
redakcja
Pandemia wyostrzyła nasz apetyt na podróże. Czy dalsze czy też bliższe, warto je wcześniej dobrze zaplanować. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Poniżej prezentujemy wypowiedzi kilku osób, które zgodziły się podzielić z nami swoimi turystycznymi rekomendacjami.