Umowy o współpracy z Wydziałem Fizyki UAM

Obraz

9 października w Gabinecie Rektora JMR prof. Bogumiła Kaniewska podpisała umowy o współpracy między Wydziałem Fizyki a jednostkami z otoczenia społeczno– gospodarczego. Firmy reprezentują obszary związane z aparatami słuchowymi, diagnostyką słuchu, pomocą osobom niedosłyszącym, pomiarami i analizami akustycznymi oraz produkcjami audio, foto i wideo.

- To bardzo ważny dzień dla Wydziału Fizyki - mówił dziekan Wydziału Fizyki prof. Roman Gołębiewski, gdyż w ten sposób nawiązujemy nowe współprace i formalizujemy dotychczasowe z jednostkami gospodarczymi . Dzięki tej szerokiej współpracy nasi studenci będą mieć dostęp nie tylko do najnowszych technologii, ale również bezpośredni kontakt do przyszłych pracodawców.

Firmy, które były obecne na podpisaniu umów reprezentują, obszary związane z aparatami słuchowymi, diagnostyką słuchu, pomocą osobom niedosłyszącym, pomiarami i analizami akustycznymi oraz produkcjami audio, foto i wideo.

Wydział Fizyki prowadzi intensywne rozmowy również z ośrodkami klinicznymi, z firmami z obszaru technologii komputerowych, teleinformatycznych, z firmami z sektora energetycznego oraz odnawianych źródeł energii.

- Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wszystkie te rozmowy zakończą się podpisaniem umów o współpracy. Oprócz niewątpliwych zalet związanych z procesem dydaktycznym, widzę olbrzymi potencjał badawczy wynikający z kooperacji z przedstawicielami poszczególnych branż – dodaje prof. Gołębiewski.

zob. też Prof. M. Kozak. UAM buduje swoją linię pomiarową

Firmy, z którymi umowy podpisał Wydział Fizyki UAM: Acusica sp.  o.o., ACS Audika sp. o.o., Audiofon Matyja sp. komandytowa, Daars sp. z o.o., Diatec Polskasp sp. z o.o., GNP Magnusson Aparatura Medyczna sp. z o.o., Interton.pl sp. z o.o., JPT Vibro sp. z o.o, Kind Aparaty Słuchowe sp. z o.o., Medicus sp. z o.o., Oticon Polska sp. z o.o., SONOVA Audiological Care Polska sp. z o.o., Sonova Polska sp. z o.o., Svantek sp. z o.o., Systemy Pomiarowe sp. z o.o.

Wydział Fizyki