Ad Astra. Profesor Kaniewska rozumie potrzeby studentów

Emilia Wieczorek

Uczelnia to nie tylko zachwycające budowle czy onieśmielające biblioteczne zbiory. To pracownicy, studenci i doktoranci o różnych potrzebach. Mówiąc o studenckiej społeczności nie sposób pominąć Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”. Nasze działania nie byłyby możliwe, gdyby nie przychylność i wsparcie Prorektor ds. studenckich.

Profesor Kaniewska rozumie potrzeby studentów, czego dowiodła zabiegając o nową siedzibę poradni psychologicznej, która stała się dostępna dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Panią Prorektor cechuje innowacyjne myślenie i wizja uniwersytetu ceniącego potencjał osób z niepełnosprawnościami, czerpiącego moc z ich różnorodności, a także konsekwencja w działaniu.

Carl Rogers zwykł mówić: „Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbicia w jego oczach”. Empatia, bezinteresowność, gotowość niesienia pomocy powodują, iż dla Zrzeszenia „Ad Astra” prof. Bogumiła Kaniewska jest niekwestionowanym autorytetem.

Emilia Wieczorek

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”

Czytaj też: Dlaczego Kaniewska?

Ad Astra

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie