Konferencja Rady Doskonałości Naukowej na UAM

Dziś w Auli Lubrańskiego ma miejsce konferencja zorganizowana przez Radę Doskonałości Naukowej i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenie o charakterze szkoleniowym odbywa się pod hasłem "Postępowanie awansowe w świetle dotychczasowych doświadczeń, praktyka organów I i II instancji".

- Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, że nasz uniwersytet został wybrany jako pierwszy w tej serii szkoleń - powiedziała JMR UAM profesor Bogumiła Kaniewska rozpoczynając wydarzenie.

Konferencję z zakresu procedur prawnych prowadzą: profesor Bronisław Sitek, przewodniczący RDN, jego zastępcy - profesor Grzegorz Węgrzyn, profesor Marian Gorynia, dr Jerzy Deneke, dyrektor Biura Rady oraz Artur Woźniak, kierownik Działu Prawnego i Rozwoju Kadr Naukowych Biura RDN

- Szkolenie jest bardzo ważne i cieszę się, że pani rektor oraz pani doktor Bocheńska z zespołem przyjęły trud jego organizacji. Dziś możemy się spotkać i posłuchać ciekawych rzeczy, tym bardziej że wśród nas są fachowcy z ogromną wiedzą i doświadczeniem - podkreślił profesor Bronisław Sitek, który wygłosił prelekcję dotyczącą orzecznictwa sądów administracyjnych w sprawach awansów naukowych.

W konferencji uczestniczy grono rektorów i dziekanów z polskich uczelni. W organizację wydarzenia na UAM zaangażowana jest doktor Aleksandra Bocheńska, kierownik Biura Organizacyjno-Prawnego razem z zespołem.