redakcja

Fotografia w nagłówku
redakcja
Prof. Jacek Pyżalski z zespołem naukowczyń z UAM bierze udział w jednym z największych unijnych programów badawczych Horizon 2020. Badacze wydali właśnie pierwszą publikację - raport z wywiadów z ekspertami na temat umiejętności cyfrowych w szkołach i na rynku pracy.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Od nowego roku akademickiego Szkoła Nauk Humanistycznych UAM rozpoczyna współpracę ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska, jedynym oficjalnym przedstawicielem Wikimedia Foundation.  Współpraca opierać się będzie o dwa filary: dydaktyczny i badawczy.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Z wielką przyjemnością informujemy, że futsalistki KU AZS UAM Poznań zostały wicemistrzyniami Polski seniorek. Turniej Final Four Ekstraligi futsalu kobiet miał miejsce w Poznaniu, a w finale dziewczyny uległy ekipie z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Fotografia w nagłówku
redakcja
„Halieutika” była utworem tematycznie i artystycznie atrakcyjnym dla starożytnych odbiorców. Czy takim pozostanie dla współczesnego czytelnika? O tym już niedługo będziemy mogli się przekonać.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Znamy pierwsze wyniki czwartej edycji konkursu MINIATURA. Do finansowania zakwalifikowane zostały 52 wnioski naukowców, którzy otrzymają ponad 1,9 mln złotych na realizację pojedynczych działań naukowych. Wśród laureatów znaleźli się nasi naukowcy.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Prof. Hanna Kóčka-Krenz odebrała Nagrodę Lednickiego Orła Piastowskiego. - Dziękuję bardzo za to wyróżnienie. Jestem nim ogromnie wzruszona. Uświadomiłam sobie, że Ostrów Lednicki stanowił w mojej karierze naukowej punkt początkowy - powiedziała laureatka.