Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Fotografia w nagłówku
Biuro Prasowe UAM
Akademicka Reprezentacja Polski w futsalu kobiet zdobyła brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Świata w futsalu rozgrywanych w dniach 19-25.07 2022 roku w Portugalii (Braga - Guimares).
Fotografia w nagłówku
Dr Marek Kruk
W dniach od 10 kwietnia do 10 maja bieżącego roku mogliśmy uczestniczyć w niezwykle atrakcyjnej „rozgrzewce” przed Dniem Sportu na UAM. Na wzór ubiegłego roku SWFiS UAM zaproponowało całemu środowisku akademickiemu aktywność sportową pod hasłem: WIOSENNY rozRUCH NA UAM.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Pierwsze Seminarium Naukowo-Sportowe Babskie Granie odbyło się w Hali Sportowej UAM na Kampusie Morasko. Wydarzenie łączące konferencję z turniejem futsalu kobiet zorganizowali: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej poświęconej tematyce obecności kobiet w sporcie oraz w turnieju futsalu kobiet "Babskie Granie UAM". Wydarzenie organizują: SWFiS, WNPiD oraz Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Najlepsze florecistki świata w Poznaniu? Tak, to możliwe. Stolica Wielkopolski na trzy styczniowe dni stała się stolicą światowego floretu. Do Poznania zjechały najlepsze z najlepszych. Dziewczyny z 30 krajów, w tym medalistki olimpijskie stały się prawdziwymi ambasadorkami...
Fotografia w nagłówku
Mateusz Witkowski
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 były wyjątkowe dla naszej społeczności, ponieważ uczestniczyło w nich trzech pracowników UAM. W roli zawodniczki wystąpiła Karolina Nadolska, w roli trenera w Tokio przebywał Michał Szymański, a szermiercze pojedynki rozstrzygał sędzia...