Uwaga, uwaga! Akcja ,,Pamiątki z Wydziału''

Muzeum UAM
Obraz

Zanim w Collegium Iuridicum zostanie otwarta ekspozycja Muzeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, konieczne jest zebranie odpowiednich eksponatów. Zbiory są już całkiem pokaźnie: od zabytkowych biurek i urządzeń laboratoryjnych po odznaczenia i korespondencję.

Są tu m.in. listy Jana Pawła II do prof. Gerarda Labudy, czy niezbędny w pracy archeologa niwelator. Przechodził z rąk do rąk od Józefa Kostrzewskiego poczynając, a kończąc na Hannie Kócce-Krenz.

Do Muzeum w ostatnim czasie trafiły m.in.  fotel po prof. Józefie Paczoskim, liczne fotografie, dokumenty, rękopisy m.in. po prof.  Stanisławie Kielichu, strój kąpielowy naszej absolwentki Teresy Zarzeczańskiej-Różańskiej, która jako pierwsza polska zawodniczka  przepłynęła kanał La Manche.

Chcąc ułatwić przekazywanie materiałów zaplanowano w maju całodzienne dyżury pod wspólnym hasłem „Pamiątki z Wydziału”.

Czytaj też: Muzeum przez duże ‘’M’’

W maju na wszystkich wydziałach zjawią się pracownicy naszego Muzeum. Możemy opowiedzieć o tym co już mamy i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Będziemy przygotowani na przyjęcie praktycznie każdej pamiątki, która wiąże się z ciekawą historią, osobą, wydarzeniem związanymi z UAM. Zawsze między 9 a 15

Poszukujemy:
- fotografii
- nagrań
- dokumentów
- przyrządów, aparatury naukowej
- elementów wyposażenia pracowni, gabinetów
- rzeczy codziennego użytku,
- wszelkich innych pamiątek.

Po szczegółowy program zapraszamy na uniwersyteckie.pl.

Niezależnie od spotkań na wydziałach Muzeum przyjmować będzie pamiątki w dogodny dla darczyńcy sposób. Najlepsze będzie umówienie spotkania.

Muzeum Uniwersytetu

im. A. Mickiewicza w Poznaniu