WPiA. 30 lat Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego

fot. Ewa Konarzewska-Michalak

Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego zaprosiło prawników z kraju i zagranicy na jubileuszową 20. konferencję poświęconą zarówno historii organizacji, jak i polskiego prawa sportowego. W wydarzeniu uczestniczyli znani naukowcy m.in. prof. Martin Schimke, arbiter Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.

Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego w roku trzydziestolecia swojej działalności zorganizowało w Collegium Minus konferencję naukową zatytułowaną „Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego w kontekście kształtowania się polskiego prawa sportowego”.

- Trzydzieści lat funkcjonowania polskiego prawa sportowego to czas eksplozji problemów prawnych związanych ze sportem i w efekcie zainteresowania nimi prawników. Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego zareagowało na to zjawisko i zorganizowało dwadzieścia konferencji poświęconym różnym problemom z zakresu sportu – powiedział główny organizator wydarzenia i prezes PTPS, prof. Andrzej Jan Szwarc z Wydziału Prawa i Administracji.

Czytaj też: Prof. Szwarc odebrał medal Homini Vere Academico

W drugim dniu wydarzenia poza polskimi uczestnikami, referaty wygłosili goście z zagranicy np. prof. Martin Schimke, z Uniwersytetu w Düsseldorfie, który jest również arbitrem Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Profesor Schimke uczestniczył w wielu procesach dotyczących słynnych spraw dopingowych. Sobotnie prelekcje były poświęcone problemom i aktywnościom w dziedzinie prawa sportowego w Polsce i w innych państwach.

Po konferencji, podobnie jak w przypadku wszystkich poprzednich, ukaże się książka materiałami z niej pochodzącymi w serii wydawniczej PTPS „Sport i prawo”.

Nauka Wydział Prawa i Administracji