Wersja kontrastowa

Noc Naukowców. 200 propozycji UAM

fot. Przemysław Stanula
fot. Przemysław Stanula

Największe atrakcje Nocy Naukowców, która odbędzie się dzisiaj poznaliśmy na konferencji prasowej. W tym roku oferta UAM i Biblioteki Uniwersyteckiej będzie bardzo bogata. Jest co wybrać wśród 200 propozycji, na które składają się wykłady, laboratoria, warsztaty, wystawy, pokazy, panele otwarte i zamknięte. Wszystkie atrakcje oczywiście dostosowano do wieku i potrzeb młodych odbiorców.

 

- Szacujemy, że budynki uniwersytetu odwiedzi około 10 tysięcy osób – mówi Renata Popiołek z Sekcji Promocji, kierownik Nocy Naukowców na UAM. – Zainteresowanie pozycjami naszej uczelni jest ogromnie, z czego bardzo się cieszymy. Mamy stałe punkty programu jak np. CSI kryminalne zagadki Wydziału Biologii, które zawsze cieszą się popularnością, będą też nowości, jak np. tureckie malowanie po wodzie, czyli sztuka ebru.

 

Zobacz: Noc pod znakiem czarnego kota

 

Na Wydziale Anglistyki poznamy fenomen Goździkowej, czyli tajniki językoznawstwa kognitywnego.  Wydział Chemii zaprasza na warsztaty perfumiarstwa i domowe spa, a po zmierzchu na widowiskowe pokazy na dziedzińcu. Wydział Historycznym przygotował games room, Wydział Nauk Społecznych będzie straszyć muzyką, a na Wydziale Prawa i Administracji nauczymy się, jak rozpoznawać psychopatów. Najmłodszym z pewnością spodoba się programowanie robotów, księżycowego łazika (Wydział Matematyki i Informatyki) czy też ujarzmianie pioruna (Wydział Fizyki).

 

Zapraszamy do zapoznania się pełną ofertą i do zapisów na stronie www.nocnaukowcow.pl. Warto się pośpieszyć - bilety rozchodzą się, jak świeże bułeczki, zwłaszcza na warsztaty. Jeśli nie uda się zdobyć wejściówek na upatrzone zajęcia, to nic straconego - na niektóre aktywności wstęp jest wolny.

 

Noc Naukowców to impreza odbywająca się tego samego dnia w całej Europie. W Poznaniu będzie organizowana już po raz 12. Celem imprezy jest zmiana wizerunku naukowca i zachęcenie młodzieży do podejmowania kariery naukowej. Tym razem do grona stałych organizatorów - Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczego, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, dołączy Akademia Muzyczna.

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.