Wersja graficzna

EPICUR. O cyfrowym kampusie

Na zdjęciu od lewej: Iakovos Stratigakis, Kyriakos Barbounakis, Adrian Trzoss, Thrasyvoulos Tsiatsos.
Na zdjęciu od lewej: Iakovos Stratigakis, Kyriakos Barbounakis, Adrian Trzoss, Thrasyvoulos Tsiatsos.
Obraz

W Salonikach na Uniwersytecie Arystotelesa odbyło się bilateralne spotkanie w ramach projektu EPICUR w którym uczestniczyli członkowie zespołu pracującego nad stworzeniem cyfrowego między-uniwersyteckiego kampusu konsorcjum. Gospodarzem spotkania był lider zespołu Thrasyvoulos Tsiatsos (AUTH), a nasz uniwersytet reprezentował Adrian Trzoss (AMU).

 

Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe prace nad platformą, a także omówiono kolejne kroki związane z rozwojem projektu EPICUR 2.0. W przyszłości planowane jest stworzenie automatycznych połączeń pomiędzy systemami zarządzania studiami uczelni partnerskich, co nie tylko wniesie mobilność studencką na wyższy poziom ale także ułatwi studentom udział w mikro-mobilnościach. Główny developer platformy, Kyriakos Barbounakis (AUTH), podczas warsztatu podkreślił, iż filozofią EPICURa jest stosowanie rozwiązań typu open-source, co pozwoli na rozwinięcie potencjału konsorcjum i otwarcie się na przyszłych nowych partnerów.

W trakcie spotkania poruszono także kwestie dotyczące siostrzanego projektu EPICUR Research oraz planowanej platformy służącej budowaniu tzw. EPICommunity, gdzie badacze, wykładowcy, a także doktoranci będą mogli tworzyć własne siatki networkingowe, wymieniać się doświadczeniem, a przede wszystkim w prosty sposób znaleźć zagranicznym partnerów do wspólnych realizacji projektów grantowych czy stażów post-doc. Główny developer platformy społecznościowej EPICommunity, Iakovos Stratigakis (AUTH), wskazał na olbrzymią wygodę w użytkowaniu platformy ze względu na możliwość automatycznego zsynchronizowania danych użytkownika z portali ORCID czy EUROPASS.

 

Czytaj też: Prof. Rafał Witkowski. EPICUR to nasza przyszłość

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.