Wersja kontrastowa

Życie Uniwersyteckie. Wrzesień 2022

Życie Uniwersyteckie. Wrzesień 2022
Życie Uniwersyteckie. Wrzesień 2022
Obraz

Na naszym uniwersytecie działa ponad 200 kół i organizacji studenckich, ruch studencki ma olbrzymi potencjał. Pomysł jak go wykorzystać ma dr Paweł Szynkiewicz, nowy koordynator ds. kół naukowych. Z grona aktywnych organizacji przestawiliśmy we wrześniowym numerze cztery, funkcjonujące na różnych wydziałach.

 

UAM ma nowy Samorząd Studencki. Rozmawiamy z jego przewodniczącą Julia Przybyłowska, studentką Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, a także z dr hab. Dominiką Narożną, naukowczynią z tego wydziału, która opowiada o swojej muzycznej pasji. To jeszcze nie koniec WNPiD we wrześniowym numerze Życia Uniwersyteckiego – piszemy również o ciekawej inicjatywie studenckiej – konkursie “Jeden z Dziewięciu”, który zadebiutował na Wielkim Grillowaniu. 

Prof. Krzysztof Szydzisz, dyrygent Chóru Kameralnego UAM mówi w tym numerze o swojej muzycznej pasji, a prof. Roman Murawski z Wydziału Matematyki i Informatyki, nowy członek Polskiej Akademii Umiejętności, o matematycznych fascynacjach. 

Janusz Korpal, jeden ze znanych fotografików powojennego Poznania, zafascynował naukowców, m.in. prof. Piotra Kordubę z Wydziału Nauk o Sztuce. Efektem będzie wystawa ocalałych zdjęć jego autorstwa, poświęconych rogalińskim dębom i… wieżowcom Nowego Jorku. 

W jakich krajach najlepiej jest studiować? Gdzie studenci mogą się szybko usamodzielnić i mają szeroki dostęp do kształcenia? Dlaczego nie w Polsce? Na te i wiele innych pytań odpowiadają badania politologa i ekonomisty dr. Krzysztofa Czarneckiego, który przeprowadził je w ramach grantu NCN na Wydziale Filozoficznym. 

Te i wiele innych artykułów znajdą Państwo w naszym nowym numerze. Zapraszamy - Życie Uniwersyteckie jest dostępne na stronie: https://uniwersyteckie.pl/archiwum/zycie-uniwersyteckie-nr-9-2022

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.